Jedenáctý triumf v Lize mistrů. Real v penaltovém rozstřelu porazil Atlético

22:45aktualizováno  23:36
MILÁN/PRAHA - Fotbalisté Realu Madrid získali už rekordní 11. triumf v Lize mistrů. Stejně jako před dvěma lety porazili ve finále městského rivala z Atlétika a znovu to bylo až v prodlouženém čase, konkrétně v penaltovém rozstřelu. Zinedine Zidane se tak stal teprve sedmým trenérem, který vyhrál Ligu mistrů jako hráč i jako trenér.

Fotbalistům Atlétika v 79. minutě zařídil prodloužení Carrasco. foto: ČTK/AP

Ligu mistrů rozhodne madridské derby. Pomstí Atlético předloňskou porážku?

Real vedl po gólu Ramose z 15. minuty 1:0, ten však neměl platit kvůli ofsajdu. Atlético sice ve druhé půli nejprve neproměnilo penaltu, kterou poslal Griezmann do břevna v 79. minutě však zakončil rychlou souhru Carrasco.

Stejně jako ve finále před dvěma lety mezi madridskými kluby tak skončil zápas po základní hrací době 1:1 a o vítězi opět muselo rozhodnout prodloužená doba.

Před dvěma lety se nakonec radoval Real po výhře 4:1 v prodloužení, tentokrát dospěl zápas až do penaltového rostřelu, v němž jako jediný neuspěl Juanfran z Atlétika, který trefil tyč.

Radost Cristiana Ronalda
Zklamání fotbalistů Atlétika

Atlético tak ve svém čtrnáctém finále ukázalo vynikající úspěšnost, Atlético naopak i ve třetím finále prohrálo.

Finále Ligy mistrů:

Real Madrid - Atlético Madrid 1:1 (1:1, 1:0), na penalty 5:3

Branky: 15. Ramos - 79. Carrasco. Penalty proměnili: Lucas Vázquez, Marcelo, Bale, Ramos, Ronaldo - Griezmann, Gabi, Saúl Ňíguez. Neproměnil: Juanfran. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin - Taylor, Marriner (všichni Angl.). ŽK: Carvajal, Navas, Casemiro, Ramos, Danilo, Pepe - Gabi, Torres. Diváci: 80.074.

Real: Navas - Carvajal (52. Danilo), Ramos, Pepe, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos (72. Isco) - Bale, Benzema (77. Lucas Vázquez), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Atlético: Oblak - Juanfran, Savič, Godín, Filipe Luís (109. Lucas Hernández) - Saúl Ňíguez, Gabi, Fernández (46. Carrasco), Koke (116. Partey) - Torres, Griezmann. Trenér: Simeone.