7. září 2007 9:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jedeme pro tři body

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Jan Polák (vlevo) chce San Marino zmáčknout presingem a po rychlém gólu mít brzy zápas pod kontrolou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Polák (vlevo) chce San Marino zmáčknout presingem a po rychlém gólu mít brzy zápas pod kontrolou. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalový reprezentant Jan Polák (26) nedávno přestoupil z německé ligy do belgického Anderlechtu. Vrátila se mu forma a pravidelně za bruselský celek nastupuje. „Bruselské pralinky jsem ale ještě neochutnal,“ směje se. Teď se houževnatý záložník chystá pomoci českému národnímu týmu v klíčovém kvalifikačním dvojzápase.

Jaký fotbal se podle vás dá očekávat v sobotním utkání v San Marinu?
Musíme hrát hlavně nátlakově, ale chceme se vyhnout přehnaně kombinační hře. To by jim totiž umožnilo odkopávat míče a zdržovat. Nebudeme hrát na čas a chceme dát rychlý gól. Nebude to jednoduché, ale když se k nám přikloní štěstí a spadne to tam, tak se hra uklidní a rozhodně se nám bude hrát líp.

Poslední dva domácí kvalifikační zápasy prohrálo San Marino jen o jeden gól - berete to jako varování?
Víme, že doma budou bojovat, protože nemají co ztratit a samozřejmě se budou chtít ukázat. Nedáváme si ale za cíl vyhrát třeba 5:0. Jedeme tam prostě vyhrát a chceme přivézt domů tři body.

Máte jednu žlutou kartu. V případě, že byste dostal další v San Marinu, vám hrozí distanc proti Irsku. Mluvil jste o tom s trenérem?
Trenér nás na to s ostatními hráči upozornil a víme, že musíme hrát zodpovědně a bez faulů. Oni si rádi lehnou a něco přifilmují, takže si na to musíme dát pozor. Na druhou stranu, když budeme důslední, dobře napadat a všude budeme včas, nebude třeba ani faulovat.

Jak velkou komplikací je absence Milana Baroše?
Pro nás je velice nepříjemné, že Milan nebude hrát. V Lyonu mu právě stoupla forma a v sobotu si ještě mohl zvýšit sebevědomí nějakým gólem. Snad bude na Irsko fit.

Až budete v sobotu na hřišti, uvědomíte si, že hráči San Marina mají kromě fotbalu i běžná zaměstnání?
Spíše si uvědomím, že já fotbal hraju profesionálně, a tím pádem to musí být i na hřišti vidět.

Jak si v dresu Anderlechtu zvykáte na belgickou nejvyšší soutěž?
Zatím jsme odehráli jen pár kol. Důležité však je, že na rozdíl od Norimberku tam zatím pravidelně nastupuju, snad to bude pokračovat.

A rozdíl mezi belgickou a německou ligou?
Anderlecht patří v Belgii mezi nejlepší kluby, a zápasy proti nám jsou tím pádem velice vyhecované. Někdy to i dost bolí. V Německu je ligová soutěž víc vyrovnaná.

Lukáš Opatrný
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz