Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Jaškin druhým gólem v sezoně NHL pomohl Washingtonu k výhře

7:14
New York - Útočník Dmitrij Jaškin pomohl v pátečním utkání NHL druhým gólem v sezoně k výhře Washingtonu 4:3 nad Calgary a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. K vítězství obhájců Stanleyova poháru, který prohrál předchozích sedm utkání, přispěli asistencí také Michal Kempný a Jakub Vrána.

Vedle nich se stali nechráněnými volnými hráči čtyři útočníci, kteří nedostali od současných klubů takzvanou kvalifikační nabídku, díky které by zůstali v pozici chráněných volných hráčů. K dispozici všem klubům tak budou Dmitrij Jaškin z Washingtonu, Martin Frk z Detroitu, Tomáš Nosek z Vegas a David Kämpf z Chicaga. Šestadvacetiletý Jaškin, jemuž skončila roční smlouva na 1,1 milionu dolarů, v uplynulé sezoně dostal v dresu Capitals příležitost jen v 37 zápasech a připsal si osm bodů za dvě branky a šest asistencí. foto: Reuters

David Kämpf podpořil přihrávkou kanonádu Chicaga 7:3 v Buffalu a Roman Polák si připsal přihrávku u první branky Dallasu, který doma porazil 3:1 Minnesotu. Gólman Petr Mrázek kryl 23 střel a dovedl Carolinu k výhře 5:2 nad Vegas.

Buffalo - Chicago 3:7, Florida - Nashville 1:4, NY Islanders - Tampa Bay 0:1 po sam. nájezdech, Dallas - Minnesota 3:1, Washington - Calgary 4:3, Detroit - Toronto 3:2 v prodl., Carolina - Vegas 5:2, Pittsburgh - Ottawa 5:3.

Jaškin naposledy bodoval v polovině prosince, od té doby ale nastoupil jen k šesti utkáním. Český útočník hýřil aktivitou a kromě gólu, kterým dostal Washington v závěru úvodní třetiny do vedení 2:1, si připsal během necelých dvanácti minut na ledě také tři zblokované střely a čtyři srážky. Největší hvězdou zápasu se stal Jevgenij Kuzněcov, jenž rozhodl o výhře gólem v poslední minutě.

Český útočník ruského původu hýřil aktivitou a kromě gólu, kterým dostal...
Jaškin naposledy bodoval v polovině prosince, od té doby ale nastoupil jen k...

Washington uspěl nad vedoucím týmem Západní konference i bez Alexandra Ovečkina, který si odpykával jednozápasovou suspendaci za to, že odmítl účast na Utkání hvězd. Gólman Calgary David Rittich sledoval zápas ze střídačky, přednost dostal Mike Smith.