Co je Jágrem? Útočník znovu nedohrál zápas, zřejmě kvůli tříslu

21:12aktualizováno  23:27
PRAHA - Jaromír Jágr znovu napíná nervy hokejových fanoušků. V polovině první třetiny odešel ze střídačky do kabiny. Podle televizních záběrů si masíroval zadní stehenní sval nebo tříslo masážním míčkem. Bližší informace o jeho zdravotním stavu budou známé až ve středu.

NEJDE TO. Jaromír Jágr utkání se Švédskem nedohrál, ve třetí třetině jej soupeř sekl přes ruku a český útočník se od té doby krčil na střídačce v bolestech. foto:  Michal Šula, MAFRA

„Nemůžu říct, co mu je, uvidíme zítra. Ještě se musí vyjádřit doktoři,“ uvedl po výhře nad Švýcarskem 2:1 po nájezdech hlavní kouč Vladimír Růžička.

Jágr má na mistrovství světa potíže už podruhé. V prvním utkání turnaje proti Švédsku nedohrál kvůli naraženému malíčku, do dalších utkání však nastoupil.

Tentokrát přišly potíže v první třetině zápasu proti Švýcarsku, kterým hokejová reprezentace uzavřela vystoupení v základní skupině MS.

Jágr odehrál jen dvě střídání, od osmé minuty už nebyl ani na střídačce. „Víceméně odstoupil,“ okomentoval to Růžička.

Utrápení Češi zlomili Švýcarsko až po nájezdech, ve čtvrtfinále vyzvou Finsko

Před odchodem do kabin si Jágr podle záběrů České televize uvolňoval oblast zadního stehna masážním míčkem.

Poté zmizel v útrobách O2 areny s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Všechno nejspíš ukazuje na natažený sval nebo třísla.

Jágr patří na turnaji k nejlepším českým útočníkům. V šesti startech nastřílel čtyři góly, jeho individuální průniky, parádní kličky a chytré přihrávky zvedaly diváky ze sedadel.

Českému týmu se podařilo vyhrát i bez něj, ovšem až v nájezdech, které proti Švýcarsku rozhodl Michal Vondrka. Nyní se řeší, jak na tom Jágr je a zda není ohrožena jeho účast ve čtvrtečním čtvrtfinále proti Finsku.

Vyřešeno to bude až ve středu. Anebo ještě později.