Jarolímovi vyšla premiéra u nároďáku na jedničku, Češi smetli Arménii 3:0

19:00
PRAHA - Trenér Karel Jarolím prožil povedenou premiéru u fotbalové reprezentace. Český tým porazil v přípravném utkání v Mladé Boleslavi, kde kouč do srpna působil, Arménii 3:0 a vítězně se naladil na nedělní úvodní zápas kvalifikace mistrovství světa proti Severnímu Irsku v Praze. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Ladislav Krejčí, ve 34. minutě dal druhý gól Václav Kadlec a v závěru se trefil Jan Kopic.

Česko vs. Arménie, gól Ladislava Krejčího. foto: ČTK

Český celek potvrdil, že premiéry pod novými trenéry většinou zvládá. Z devíti koučů v samostatné historii prohrál první zápas jen Michal Bílek v roce 2009, který s týmem na turnaji v Al Ajnu podlehl Spojeným arabským emirátům 2:3 na penalty po remíze 0:0 v základní hrací době.

Čeští fotbalisté uctili památku Věry Čáslavské.
Česko vs. Arménie (Pavelka uniká Mchitarjanovi).

Reprezentace, která na červnovém evropském šampionátu ve Francii vypadla už ve skupině, vyhrála poprvé po čtyřech zápasech. Teprve podruhé za posledních 26 utkání udržel český tým čisté konto.

ON-LINE REPORTÁŽ ZE ZÁPASU ČESKO VS. ARMÉNIE SI PŘEČTĚTE ZDE!

Jarolím, jenž po Euru nahradil Pavla Vrbu, podle očekávání vsadil na rozestavení s dvěma útočníky. Rovnou do základní sestavy se nečekaně dostal reprezentační nováček liberecký stoper Pokorný.

Po minutě ticha za zesnulé sportovní osobnosti, legendární sportovní gymnastku Věru Čáslavskou a bývalého fotbalového reprezentanta Jiřího Tichého, začali Češi hodně svižně a už ve čtvrté minutě otevřeli skóre.

ČR - Arménie 3:0 (2:0)

(přípravné fotbalové utkání)

Branky: 4. Krejčí, 34. V. Kadlec, 86. Kopic. Rozhodčí: Vnuk - Brendza, Tomčík (všichni SR). ŽK: Pokorný, Suchý - Sarkisov. Diváci: 4351.

ČR - I. poločas: Vaclík - Kadeřábek, Suchý, Pokorný, Pudil - Skalák, Darida, Pavelka, Krejčí - V. Kadlec, Škoda.

II. poločas: Koubek - Zahustel, Kalas, M. Kadlec, Novák - Kopic, Frýdek, Sýkora, Šural - Necid, Vydra. Trenér: Jarolím.

Arménie: Beglarjan - Ambarcumjan, Harojan, Andonjan (46. Manojan), Mchojan - Mkrtčjan (70. Voskanjan), Malakjan (76. Hakobjan) - Kadimjan (46. Sarkisov), Mchitarjan (38. Jedekjan), Kazarjan (46. Özbiliz) - Pizzelli (60. Korjan). Trenér: Sukiasjan.

Darida vybojoval míč, Kadlec poslal přihrávku před branku a Krejčí umístil balon do sítě. Levý záložník potvrdil dobrou formu z úvodu sezony po svém příchodu do italské Boloni, kde skóroval hned v prvním soutěžním utkání. V reprezentaci dal pátý gól.

Češi se v premiéře pod Jarolímem snažili hrát aktivně a rychle kombinovat a ve 34. minutě přidali druhý gól. Akci opět rozjel Darida, Krejčí přihrál Kadlecovi a ten za vápnem trefil míč tak, že zapadl do sítě za brankáře Beglarjana. Čtyřiadvacetiletý útočník skóroval v národním A-týmu potřetí a poprvé od podzimu 2013.

Už v první půli se zranila hlavní hvězda hostů záložník Manchesteru United Mchitarjan, kterého v 38. minutě vystřídal Jedekjan.

Do druhého dějství poslal Jarolím kompletně obměněnou jedenáctku. Češi dál hýřili aktivitou a šanci měl Kopic, kterého vychytal brankář. Až v 56. minutě vystřelili na branku i Arméni a Koubek se proti přímému kopu Özbilize musel hodně natahovat.

Jinak hru režírovali domácí. Vydra v 64. minutě křížnou střelou minul a pak dvakrát po rohu nepřesně zakončoval Novák. Gól padl až v 86. minutě, kdy se povedenou střelou zpoza vápna s přispěním tyče trefil agilní Kopic a radoval se z první reprezentační branky.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...