18. prosince 2009 10:40 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jarolím v zimě velké změny nechystá, chce navázat na závěr roku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Karel Jarolím, kouč Slavie.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Jarolím, kouč Slavie. | foto: ČTK

PRAHA Přestože fotbalisté pražské Slavie prožili špatnou podzimní sezonu, po 16 ligových kolech jsou jako obhájci titulu až sedmí a navíc vypadli z evropských pohárů, kouč Karel Jarolím v zimě žádné převratné změny v kádru nechystá.

 

 Rád by sice získal efektivního útočníka, ale hlavně chce s týmem navázat na zlepšené výkony ze závěru letošního roku. Stále věří, že červenobílí na jaře vybojují účast v pohárech.

Jarolím připustil, že má za sebou nejtěžší půlrok během angažmá ve Slavii, kterou vede od roku 2005. Především šokující vyřazení v předkole Ligy mistrů moldavským Šeriffem Tiraspol Pražany hodně zasáhlo. "I tohle ale fotbal přináší. Čtyři roky nebo kolik jsme byli nahoře, teď za sebou máme zatím podzim. Je odehráno lehce přes polovinu zápasů soutěže a já věřím tomu, že ještě zbývá dost zápasů, abychom do konečného pořadí promluvili. Cítím a věřím, že to prostě není ztracené," uvedl kouč po čtvrteční prohře 1:3 v utkání Evropské ligy v Lille.

Optimismus mu dodávají zlepšené výkony z konce podzimní části, kdy Pražané zlomili měsíční čekání na výhru. "Myslím, že ten závěr vypadal kromě toho včerejška v Lille celkem k světu, výsledkově to taky bylo slušné. Takže základ bude na to navázat," hleděl Jarolím k jarní části.

Rozhodně prý neplánuje podobné hráčské zemětřesení jako v létě. "Že by měly nastat nějaké převratné změny, to určitě ne," prohlásil. Rád by ale získal aspoň jednoho útočníka, protože Slavii na podzim trápila hlavně zoufalá koncovka. "Určitě se po někom poohlížíme. Na podzim se ukázalo, že bychom potřebovali útok zkvalitnit. Nemůže to být jen o jednom hráči, ale i ten jeden by tu svou roli sehrál, hlavně při efektivitě v zakončení," uvedl Jarolím.

"V českých poměrech je hodně těžké sehnat dobrého útočníka. Na to musí mít člověk prostředky a také dobrý čich. Myslím, že kdyby ty naše prostředky byly aspoň nějak adekvátní ve srovnání s mužstvy, s kterými jsme hráli v Evropské lize, věřím, že bychom taky byli efektivnější," narážel Jarolím na velké množství zahozených šancí.

Právě v tom Slavia oproti vyspělým celkům nejvíc zaostávala. "Bohužel nás ti soupeři okamžitě ztrestali. Když jsme udělali chybu, tak jsme na to doplatili. Všechno je to o kvalitě. Nemáme na to prostředky, abychom si mohli koupit takhle dobré hráče. A právě v těch rozhodujících momentech se promítne ta kvalita," mínil Jarolím. I když skončili červenobílí v Evropské lize na posledním místě ve skupině, herně podle kouče nezklamali. "Myslím, že před posledním zápasem jsme mohli mít aspoň o čtyři body víc, ono by se to pak možná vyvíjelo jinak. Jsem přesvědčený, že ve Valencii jsme měli vyhrát, doma s Lille taky. Přestože byla skupina takhle těžká, odehráli jsme opravdu dobré zápasy," řekl Jarolím.

Jeho tým na podzim zápolil s nevyrovnanými výkony - jednou se prezentoval v dobrém světle, vzápětí však neuspěl. "Nemyslím si, že zlomem byl zrovna Tiraspol, z toho jsme se dokázali oklepat. Spíš asi zápas s Olomoucí. Bylo to po Valencii a věřím, že kdybychom vyhráli, ty další zápasy, které přicházely, by probíhaly jinak. A taky jsme předtím prohráli derby, to jsme měli minimálně zremizovat," tvrdil Jarolím.

Přeje si, aby ve Slavii zůstal záložník Rudolf Skácel, který v Edenu uzavřel amatérskou smlouvu do konce podzimní sezony. "Není to v mé moci, ale rád bych, aby zůstal. Bylo by to pro nás do těch jarních bojů dobře.

Podle toho, jak to s Rudou nakonec dopadne, budeme taky vycházet dál," naznačil. Poohlédnout by se v zimě mohl i po obránci. "Odchází Marek Suchý, který tady byl oporou. V Lille jsme zkoušeli Honzu Hoška, který dlouho nehrál. Uvidíme, jaké budou možnosti," dodal.

ČTK
  • 1Diskuse