Jarolím po domácí premiéře slaví, Boleslav poskočila na čtvrté místo

20:04
Fotbalisté Mladé Boleslavi v dohrávce 18. ligového kola zvítězili nad Slováckem 2:0 a domácí premiéra jejich trenéra Karla Jarolíma tak skončila úspěšně. Středočeši se v tabulce posunuli na čtvrté místo a navázali na loňskou stoprocentní bilanci se Slováckem, které v minulém kalendářním roce porazili ve všech šesti vzájemných zápasech.

Jan Kysela z Boleslavi dává první gól brankáři Milanu Hečovi ze Slovácka. foto: ČTK

V základní sestavě domácích oproti předchozímu utkání v Liberci chyběl Štajner, nahradil ho Magera a hned po 20 vteřinách se snažil o změnu skóre, ale jeho pokus ze střední vzdálenosti brankář Heča chytil.

Boleslavští více drželi míč, jenže jejich souhru brzy narušilo zranění Janíčka, jehož na levém kraji obrany nahradil už po 18 minutách Bořil. O devět minut později už se na hřišti radoval se spoluhráči z prvního gólu.

Trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím prožil úspěšný domácí debut

Ščuk na útočné polovině zachycenou rozehrávkou hostů získal míč pro Davida Jarolíma, který počkal na Kyselův náběh po pravé straně, v ideální chvíli mu poslal kolmou přihrávku a krajní obránce domácího celku prostřelil Heču. Za dalších deset minut si Boleslavští chtěli gólovou akci zopakovat, ale Nešpora při zakončení zablokoval Košút.

Právě Nešpor s Chramostou po přestávce nevyužili několik nadějných šancí a poté o sobě v útoku poprvé dali výrazněji vědět i hosté. Střela Jaroslava Diviše z pravé strany na vzdálenější tyč šla v 62. minutě jen těsně vedle brány jeho boleslavského jmenovce Jakuba Diviše a nebezpečný byl i závar o čtyři minuty později.

Domácí trenér Karel Jarolím reagoval na pasivnější pasáž nasazením záložníků Zahustela se Štajnerem a v 79. minutě Mladoboleslavští své vedení pojistili. Chramosta nejprve neproměnil sólo od poloviny hřiště, ale po následném rohu se k němu odrazil míč a tentokrát už Heču překonal. V závěrečné desetiminutovce ještě nebezpečně vypálil domácí Ščuk, avšak skóre 2:0 už se nezměnilo.

18. kolo Gambrinus ligy

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 27. Kysela, 79. Chramosta. Rozhodčí: Orel - Pelikán, J. Paták. ŽK: Petr, Šumulikoski, Valenta, Rada (všichni Slovácko). Diváci: 2276.

Mladá Boleslav: Jakub Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Janíček (18. Bořil) - Ščuk, D. Jarolím - Chramosta, Magera (72. Štajner), Štohanzl - Nešpor (69. Zahustel). Trenér: K. Jarolím.
Slovácko: Heča - Kuncl, Rada, Košút, Šimko - Jaroslav Diviš, Šumulikoski (65. Havlík), Petr, Valenta, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.