29. března 2010 16:15, aktualizováno  17:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jarolím byl údajně odvolán, nyní jej může zachránit duel s Baníkem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Karel Jarolím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Jarolím. | foto: ČTK

PRAHA Po pěti letech strávených ve Slavii rozhodne o budoucnosti trenéra Karla Jarolíma devadesát minut na Bazalech. Pokud dnes červenobílé mužstvo uspěje v ligové dohrávce na půdě Ostravy, kouč vydrží na svém místě do konce sezony.

Pokud se však bude vracet domů s prázdnou, Jarolím u mistrovského týmu dobrovolně skončí. "Za úspěch považujeme vítězství nebo remízu," upřesnil ředitel Slavie Petr Doležal. Když vršovický klub svolal na včerejší poledne tiskovou konferenci, vypadalo to, že Jarolímova éra se uzavře už o víkendu. Nakonec se vedení rozhodlo podstoupit ještě jeden pokus, jak tápajícího mistra probrat z letargie.

Varianty

Co dál se Slavií?
Neprohraje v Ostravě: Jarolím zůstane na lavičce bez ohledu na další výsledky do konce sezony, kdy mu vyprší smlouva. Šance podle LN: 40 %

Prohraje v Ostravě: Jarolím rezignuje a týmu se ujme trenér rezervy Janů. Po konci sezony bude klub hledat nového kouče. Šance podle LN: 60 %

V domácí soutěži může osmá Slavia myslet na obhajobu titulu už jen teoreticky, zvlášť když v posledních třech utkáních získala pouze bod. Daleko větší naději na zajištění účasti v příštím ročníku Evropské ligy má v domácím poháru. V něm ovšem stojí před obtížným čtvrtfinále se Spartou.

Podle včerejšího rozhodnutí ale Jarolímovi stačí bodovat v Ostravě a případné další zklamání jeho pozici neohrozí. Dohady, zdali nejde o kontraproduktivní postup, slávistický ředitel odmítl. "Jestli v tom nevidíte logiku, my jako vedení ano," reagoval Doležal. "Nevnímejte to jako ultimátum. Šlo o výsledek naší společné debaty, každý cítíme nějaký díl zodpovědnosti," připojil se k němu předseda představenstva Tomáš Rosen.

Bezradná Slavia dopřála Liberci první jarní vítězství.

Jarolím si myslí, že by případný úspěch v Ostravě mohl jeho mužstvo pozvednout trvaleji. "Měl by to být impulz, aby se vše otočilo k lepšímu." Pro klíčovou zkoušku si nemohl přát lepšího soupeře.

Jak šel čas

- V sobotu večer se vrátil ze zahraničí šéf klubu Tomáš Rosen.

- Podle deníku Sport večer po jednání s ředitelem klubu Petrem Doležalem kouče Jarolíma odvolali, proto také svolal klub na nedělní dopoledne tiskovou konferenci.

- Nasvědčuje tomu i fakt, že s vedením jednal i kouč b-týmu Miroslav Janů.

- V neděli ráno, ale Rosen své rozhodnutí údajně přehodnotil a na tiskové konferenci se objevil Jarolím a vedení klubu předložilo krizový plán.

Pod Jarolímovým vedením se Slavii proti Baníku mimořádně daří – v deseti vzájemných zápasech Slavia osmkrát zvítězila a dvakrát skončil zápas remízou.

Jenže nikdy neměl takový náboj jako dnes. "Někdo se s tím vypořádá líp, někdo zase ne. Hráči by měli odvést maximum v každém zápase, a ne jen když teče do bot," tvrdil Jarolím.

Situaci, kdy mu akutně hrozí konec na lavičce, ostatně nezažívá poprvé. "Připadá mi, že poslední dobou hraju každý zápas s nožem na krku. V minulosti tomu nebyla věnována taková pozornost, ale některé momenty byly také na hraně. Tomu se nevyhne žádný trenér."

Jasný už je také scénář, který nastane ve chvíli, když Slavia selže a Jarolím ji opustí. Na jeho místo přijde trenér rezervy Miroslav Janů. Jasno budou mít fanoušci dnes kolem půl osmé večer.

Najdete na Lidovky.cz