15. dubna 2017 14:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Japonští turisté i ozbrojenci se samopaly. Všichni v Brně chtěli vidět finále play off

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Fanoušci Komety fandí svému týmu na brněnském Zelném trhu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Komety fandí svému týmu na brněnském Zelném trhu. | foto: ČTK

BRNO Hokejoví fanoušci mohli v pátek v podvečer v Brně sledovat finále hokejové extraligy na velkoplošné projekci na Zelném trhu, podle odhadu strážníků se jich tam sešlo asi 5000. Průběh akce byl z pohledu strážců zákona poklidný, policisté museli řešit jen potyčku mezi dvěma fanoušky. Brněnská Kometa vyhrála v Liberci 4:3.

První finálový zápas se hrál v Liberci, kde také byla velkoplošná obrazovka na náměstí Dr. E. Beneše. V Brně už asi dvě hodiny před začátkem utkání postávalo před pódiem s dvěma velkoplošnými obrazovkami asi 200 fanoušků.

Další příznivci s modrobílými šálami kolem krku ale rychle přibývali. Podle pořadatelů se jejich počet ke konci zápasu zvýšil až na šest tisíc.

Na náměstí bylo možné spatřit i nejrůznější kuriozity. Tisícihlavého davu využila k četnému pořizování selfie pomocí tyčí například výprava japonských turistů.

Na náměstí dorazil také hokejový fanoušek z Finska, který se podle svých slov přišel podívat, jak se to tady hraje. Na brněnském hlavním nádraží a pak dále i na Zelném trhu zase popojížděl fanoušek s cedulemi před i za bicyklem, vyzývající: „Kometa na hrad!“

Atmosféra na náměstí byla podle fanoušků vynikající. Za stavu 2:0 pro Liberec sice na chvíli zavládlo ticho, ale góly Komety brzy vše napravily. „Padlo dost gólů, vyhráli jsme, to bylo dobrý. Zítra určitě přijdu zase,“ řekl jeden z postávajících fanoušků Petr Grulich.

Semifinále play off hokejové extraligy - 6. zápas: HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové. Martin Zaťovič slaví postup.
Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové, radost domácích.

Na bezpečnost dohlíželo několik desítek strážníků i policistů včetně hlídek se samopaly. Strážníci podle mluvčího Jakuba Ghanema nic řešit nemuseli, policisty zaměstnala jen potyčka dvou fanoušků.

„Jeden z nich nadýchal 3,15 promile. Oba jsou nyní na služebně pro podání vysvětlení,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

V minulosti přišlo na náměstí Svobody na hokejové finále s účastí Komety 12.000 lidí. Podle organizátora akce Pavla Bartoška však nebylo možné náměstí Svobody letos využít kvůli stížnostem některých lidí na hluk.

ČTK
  • 0Diskuse
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz