Japonky ve čtvrtfinále MS vyřadily domácí Německo

23:36
WOLFSBURGH - Japonské fotbalistky šokovaly v prodloužení stadion ve Wolfsburgu a díky výhře 1:0 vyřadily ve čtvrtfinále mistrovství světa žen domácí Němky. Vítězky posledních dvou šampionátů tak nedotáhnou zlatý hattrick. Ani druhé dnešní čtvrtfinále neskončilo po devadesáti minutách, Francouzky vyřadily Anglii až na penalty.

MS žen: Německo - Japonsko. foto: Reuters

Německé favoritky na celkové prvenství prošly základní skupinou bez ztráty bodu, ale proti výborně bránícím Japonkám se nedokázaly v základní hrací době ani prodloužení dostat do vyložené šance.

Přesto byly Němky před nadšeným domácím publikem celý zápas lepším týmem a zdálo se být jen otázkou času, kdy potvrdí roli favorita. Jediná branka ale nakonec padla do sítě německé brankářky Angererové, kterou překonala ve 108. minutě střelou z úhlu střídající Marujamaová.

V druhém dnešním čtvrtfinále porazily Francouzsky po penaltovém rozstřelu Angličanky. Hráčky Albionu se ujaly vedení ve druhé půli díky brance Jill Scottové z Evertonu. O vedení přišly až dvě minuty před koncem po zásahu Elise Bussagliaové, která hájí barvy Paris St. Germain.

V penaltách sice neuspěla hned první francouzská hráčka, pak ale mířily přesně všechny. Naopak poslední dvě Angličanky Raffertyová a Whiteová neuspěly. Francie změří v semifinále síly s vítězem duelu Brazílie - USA, na Japonky čekají vítězky střetnutí Švédsko-Austrálie.

Čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale žen:

Anglie - Francie 1:1 (1:1, 0:0), na pen. 3:4 Branky: 59. Scottová - 88. Bussagliaová.

Německo - Japonsko 0:1 po prodl. Branky: 108. Marujamaová.