Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Jandač: Nebyli jsme v ofenzívě příliš důslední, musíme chodit více do branky

16:40
PCHJONGČCHANG - Tušil, že z toho mače nelze dělat velké závěry. Však hned po něm kouč hokejové reprezentace Josef Jandač říkal: „Na obou stranách bylo vidět, že je to jen přípravné utkání.“ Zároveň mu ale olympijská generálka s Finskem (0:2) mnohé ukázala.

Trenér Jandač. foto:  Michal Šula, MAFRA

Hokejistům generálka nevyšla. Finům nedali ani jeden gól, zranil se střelec Gulaš

Trenére, co vám duel naznačil?
Potřebovali jsme hlavně po pauze nahodit zápasový rytmus. Byly tam lepší věci, byly tam horší věci. Rozhodla druhá třetina, tam jsme v krátkém úseku dostali dva góly. Pak už jsme ale nic nevytvořili dopředu. Ve třetí třetině, když jsme měli honit výsledek, jsme byli čtyřikrát venku. A to se těžko otáčí.

Jaké jsou pozitivní věci?
V první třetině jsme vypadali herně dobře, jenže neměli jsme patřičný tlak do brány. Nepovedly se nám přesilovky, ale na druhou stranu jsme celkem ubránili oslabení. A v obranném pásmu jsme si - až na pár momentů - nepočínali špatně.

Trenér hokejové reprezentace Josef Jandač (na snímku) oznámil 15. ledna 2018 v...
Kouč českého týmu Josef Jandač.

Na co je nutné se zaměřit?
Na útok i obranu. Musíme hrát organizovaně. Dneska ten zápas nebyl z naší strany v ofenzívě tak důsledný, nechodili jsme do předbrankového prostoru. To další zápas musíme změnit, protože i když Korea (první soupeř Česka) není favorit celého turnaje, tak jsou houževnatí. A v tom utkání musíme být v předbrankovém prostoru.

Jak je na tom Milan Gulaš, který z utkání odstoupil?
Zatím je to čerstvé. Leduje bolavé koleno. Uvidíme, jak na tom bude.

Máte už jasno o brankářské jedničce?
Teď bezprostředně po utkání to nejdřív uslyší brankáři. Ale jsem rozhodnutý. Dneska jsme chtěli, aby oba byli v zápřahu a neměli dlouhou pauzu. Aby byli rozchytaní, kdyby v průběhu turnaje došlo k výměně brankářů.

Už se těšíte na pondělní přesun do olympijské vesnice?
Těšíme se na celý turnaj, teď skončila přípravná fáze v Soulu. Tam nás ta olympiáda dýchne víc než tady. Zatím jsme ji totiž moc nevnímali. Ale hodně jsme fandili . Viděli jsme to na telefonech, protože jsme nebyli u televize. Mrzí nás medaile. Brambora je taková špatná, ale její chvíle ještě přijde.