James vstřelil v NBA opět přes 30 bodů a zapsal se do historie

9:10aktualizováno  10:00
MIAMI - LeBron James oslnil NBA dalším střeleckým představením a stal se prvním hráčem historie ligy, který dal v šesti utkáních po sobě alespoň 30 bodů s úspěšností přesahující 60 procent. V úterý dovedl mistrovské Miami a lídra Východní konference k vítězství 117:104 nad Portlandem. Dal rovných 30 bodů a přidal devět asistencí.

LeBron James z Miami Heat. foto: Reuters

Proti Portlandu James proměnil jedenáct z 15 střeleckých pokusů z pole a z posledních 80 střel minul jen dvacetkrát. Heat ve druhé čtvrtině prohrávali až o 14 bodů, ale do poločasu se jim povedla šňůra 15:2 a po změně stran rozhodli o vítězství. K Jamesovi se přidali Chris Bosh s 32 body a Dwayne Wade s 24 body. Portland vedl nováček Damian Lillard s 33 body.

"Byl to LeBronův zápas. Udělal velké věci vždy, když to jeho tým potřeboval. To předvádí už nějakou chvíli, ale je to něco, na co už si tady lidé zvykli," konstatoval trenér Portlandu Terry Stotts.

Bryant neměl den

Naopak další ligový kanonýr Kobe Bryant neměl v úterý svůj střelecký den a zůstal na pouhých čtyřech bodech, Los Angeles Lakers přesto porazili Phoenix 91:85. Pátý nejlepší střelec historie NBA Bryant za první poločas ani jednou nevystřelil, pouze nahrával spoluhráčům. Po změně stran začal střílet na koš, ale nakonec trefil jedinou střelu z osmi pokusů. Bryantův výpadek nahradil Dwight Howard 19 body a 18 doskoky.

Na palubovce Utahu zaváhal druhý nejlepší tým soutěže Oklahoma. I když Kevin Durant nastřílel 33 bodů a Rusell Westbrook přidal dalších 22, favorit prohrál 94:109. Jazzmani o výhře definitivně rozhodli v úvodu poslední části, kdy předvedli šňůru 18:4. Vítěze vedl Al Jefferson s 23 body, Paul Millsap se dostal na 18 bodů.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.