Jako přes kopírak. Češi znovu porazili Nory 2:1

17:18
GJOVIK - Čeští hokejisté porazili i ve druhém přípravném zápase před mistrovstvím světa Norsko 2:1. Zápas v Gjöviku, který byl součástí seriálu Euro Hockey Challenge, rozhodl stejně jako v pátek obránce David Štich. První gól českého týmu vstřelil Marek Kvapil.

Alois Hadamczik. foto: ČTK

Další zápasy čekají českou reprezentaci příští týden, kdy se v pátek a v sobotu představí v Bělorusku. Kouč Hadamczik poslal do odvety stejnou sestavu jako v pátek, v brance se tak opět objevil Jakub Kovář a na střídačce na svůj debut čekal Metrl.

Domácí reprezentanti byli favorizovaným Čechům opět houževnatým soupeřem a snažili se již ve středním pásmu narušovat jejich rozehrávku. Český tým ale již působil rozehranějším dojmem a mnohem častěji se snažil střílet. Brankář Grotnes, který dostal příležitost v norské brance místo Haugena, byl ale pozorný.

V 19. minutě už se chtěl Dlouhý radovat z branky, ale gólman, který byl před rokem strůjcem nečekaného norského úspěchu nad Českem na mistrovství světa, si poradil s jeho první střelou i následnou dorážkou. V závěru první třetiny osvědčil svoji připravenost i Kovář, jehož v početní výhodě prověřil Martinsen.

Skóre se poprvé změnilo až ve 23. minutě, kdy do útočného pásma sám prošel Kvapil a připsal si osmý gól v reprezentačním dresu. Čeští hráči následně mohli přidat další branku, Grotnese se jim ale překonat nepodařilo.

V závěru znovu rozhodl Štich
Postupem času se Norové dostali z defenzivy, ale Kovář byl pozorný. V závěru druhé části byli blízko druhému gólu Průcha s Koukalem, přečíslení dva na jednoho v oslabení ale ideálně nezakončili. Pardubický centr se mohl mezi střelce zapsat i ve 42. minutě, ale ani tentokrát Grotnese nepřekonal.

Norové se ale stále snažili vyrovnat a nakonec se jim to podařilo. Olsenovu šanci při Šimánkově vyloučení ještě Kovář zastavil, střela Östliho o pár sekund později ale prošla za jeho záda. Český tým, který hrál již od druhé třetiny bez zraněného obránce Dernera, mohl v 50. minutě posunout zpět do vedení Šimánek, v koncovce ale neuspěl.

Přidat druhý gól se podařilo až v 56. minutě obránci Štichovi, který stejně jako v pátek vystřelil od modré a jeho tečovaný pokus skončil v norské brance. Domácí byli ale v závěru blízko vyrovnání, při vyloučení Novotného podpořeném odvoláním brankáře, měl gól na holi Röymark. Kovář ale jeho velkou šanci lapačkou zlikvidoval.

Přípravný hokejový zápas v Gjöviku:

Norsko - Česká republika 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 46. Östli (Fredriksen, Olsen) - 23. Kvapil (Nakládal), 56. Štich. Rozhodčí: Andersen, Bigum - Kilian, Thöger-Andresen (všichni Nor.). Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 715.

Norsko: Grotnes - Csiszar, Bonsaksen, Rindal, E.F. Johansen, Östli, Espeland, Sörvik, Mostue - Hesbrathen, Röymark, Oppöyen - K.H. Spets, Ask, Martinsen - Fröshaug, Fredriksen, Olsen - Huse, Olimb, L.E. Spets. Trenér: Ray Johansen.

Česká republika: Jakub Kovář - Němec, Čáslava, Sičák, Ptáček, Nakládal, Mojžíš, Štich, Derner - Šimánek, Novotný, Hubáček - Gulaš, Koukal, Průcha - Kvapil, J. Straka, R. Dlouhý - I. Rachůnek, Pech, Vantuch. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.