Jak vidí ligu BOHEMÁK: Manchester v zelené a bílé

22:00
PRAHA - Presink po celém hřišti, přesná a rychlá hra po křídlech, tvrdé a nebezpečné zakončení. Klokani v nedělním podvečeru předvedli nádherné představení. Jako by v tradičních zelenobílých dresech kmitali po hřišti borci z Manchesteru United.

Bohemians - Brno. foto: ČTK

Pevná obrana v čele s Niklem (Ferdinandem) soupeře k ničemu nepouštěla. Jindřišek na pravém beku piloval lajnu s neúnavností motorové myši a svými centry vytvářel gólové šance útočníkům (nabízí se srovnání s Evrou, i když ten hraje myslím vlevo).

Uprostřed pole naši hráči (Scholes by byl na své nástupce určitě hrdý) zcela zadupali do země soupeřovy záložníky. A útok? Neskutečné! Škoda s Nešporem (neboli Berbatov s Rooneyem) bourali křehké brněnské stopery a drali se do zakončení.

Pokud bychom to shrnuli: prostě paráda, něco takového v Edenu nepředváděly ani sešívky, když měly ještě mužstvo na titul. Kdyby první poločas skončil 4:0, nikdo by se nemohl divit. Ve druhé půli klokani pokračovali v krasojízdě, jen jim bohužel poněkud zvlhl střelecký prach.

Ale nevadí, o tři body nás nepřipravilo ani náhodné snížení hostů, jemuž navíc, jak doložily kamery, předcházela přihrávka z evidentního autu. Naši chlapci zkrátka učinili další krok na cestě do pohárové Evropy. Nyní nás čeká slaboučká Ostrava a pak už souboj o šest bodů s Mladou Boleslaví.

Vzhledem k lehkosti, s jakou nyní klokani obírají soupeře o body, nemám o další vzestup tabulkou obavy.

Autor (37) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.