Jak vidí ligu BOHEMÁK: Manchester v zelené a bílé

22:00
PRAHA - Presink po celém hřišti, přesná a rychlá hra po křídlech, tvrdé a nebezpečné zakončení. Klokani v nedělním podvečeru předvedli nádherné představení. Jako by v tradičních zelenobílých dresech kmitali po hřišti borci z Manchesteru United.

Bohemians - Brno. foto: ČTK

Pevná obrana v čele s Niklem (Ferdinandem) soupeře k ničemu nepouštěla. Jindřišek na pravém beku piloval lajnu s neúnavností motorové myši a svými centry vytvářel gólové šance útočníkům (nabízí se srovnání s Evrou, i když ten hraje myslím vlevo).

Uprostřed pole naši hráči (Scholes by byl na své nástupce určitě hrdý) zcela zadupali do země soupeřovy záložníky. A útok? Neskutečné! Škoda s Nešporem (neboli Berbatov s Rooneyem) bourali křehké brněnské stopery a drali se do zakončení.

Pokud bychom to shrnuli: prostě paráda, něco takového v Edenu nepředváděly ani sešívky, když měly ještě mužstvo na titul. Kdyby první poločas skončil 4:0, nikdo by se nemohl divit. Ve druhé půli klokani pokračovali v krasojízdě, jen jim bohužel poněkud zvlhl střelecký prach.

Ale nevadí, o tři body nás nepřipravilo ani náhodné snížení hostů, jemuž navíc, jak doložily kamery, předcházela přihrávka z evidentního autu. Naši chlapci zkrátka učinili další krok na cestě do pohárové Evropy. Nyní nás čeká slaboučká Ostrava a pak už souboj o šest bodů s Mladou Boleslaví.

Vzhledem k lehkosti, s jakou nyní klokani obírají soupeře o body, nemám o další vzestup tabulkou obavy.

Autor (37) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Autoři:

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...