Jak vidí ligu BOHEMÁK: Díky Slezimu za emoce

13:12
PRAHA - Minulý týden jsem se na tomto místě dopustil několika předpovědí. A jak to dopadlo ve skutečnosti? Tvrdil jsem, že celý zápas s Kladnem bude pršet. Nepršelo. Tvrdil jsem, že náš soupeř bude po celý zápas lepší, nejméně dvakrát nastřelí tyč nebo břevno a že Sňozík chytí penaltu. Kladno bylo výrazně lepší pouze ve druhém poločase, jeho hráči nastřelili tyč a břevno, penalta se nekopala. Tvrdil jsem, že zápas skončí 0:0, a tak to i dopadlo. Přiznám se, že tato část předpovědi byla nejjednodušší.

Kladno - Bohemians 1905 foto: ČTK

Zápas prodchnuly emoce. I když o záchranu Ďolíčku bylo už zřejmě dohráno, zápolilo se o záchranu v lize a loučil se Slezi. To byla nejdojemnější chvilka sobotního podvečera. Tedy vlastně byly dvě: nejprve těsně před zápasem, kdy Slezi obkroužil čestné kolečko, a poté, když ve druhém poločase naposledy vyběhl na trávník.

Zároveň je třeba poděkovat soupeři z pražského předměstí, který se také zasloužil o důstojnou kulisu loučení s Ďolíčkem. Vždy dokážu ocenit, když hráč hraje fér, když se například přizná, že tečoval míč do autu. Kladenský špílmachr Zoubek všechno překonal.

Ve stresu simuloval zranění, hned si své nesportovní chování uvědomil a zdviženým prostředníčkem signalizoval svoji sebekritiku vůči hlavní tribuně. Dostal za to žlutou. Domnívám se, že rozhodčí měl mít víc pochopení. Zoubek však neustal. Věděl, že není svému týmu moc platný. Proto pantomimicky sdělil hlavní tribuně, že jeho hra se má k fotbalu stejně jako onanie k souloži. A šel ven.

Autor (36) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec, a od té doby mu není pomoci.