Neděle 5. května 2024, svátek má Klaudie

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Derby mělo zbytečné diváky

13:55
PRAHA - Jsou ligové zápasy, ze kterých se dobré zprávy destilují jen obtížně. Ten páteční na Letné k nim patří. Klokani se rozhodli soutěžit v tom, kdo vícekrát pomalostí a leností pustí nejbližšího rudocha z Letné do šance. Rudoši – jak je známo – nejsou kdovíjací plejeři. Proto jim trvalo 11 minut, než vedli 2:0. Ruku na srdce – při hře, kterou předváděla naše obrana, by dal hattrick snad i Pavel Kuka.

Bohemians 1905 - Jablonec (fanoušci) foto: ČTK

Atmosféru derby navíc poznamenal experiment na poli boje proti alkoholu. Pořadatelé se rozhodli pod značkou Gambrinus čepovat mírně alkoholický nápoj, pro který je označení "teplý jako ch..." novou kategorií eufemismu. Záměr byl jednoznačný: ukázat, že alkohol je odporný.

Na nás si však nepřišli, protože jsme stále věřili, že po třetím kousku nám bude jedno, jak to pivo chutná, a po pátém uvidíme místo Držíka Messiho. Tento plán nevyšel. Zápas probíhal poklidně, každý věděl co a jak má hrát. Tu náhle vložil se do utkání přehlížený chlapík. Tři minuty stačily sudímu k vyloučení našeho uzbeckého štírka na hrotu.

Ze zápasu se definitivně stala fraška a diváci už byli zbyteční. To ví nakonec i svaz. Proto rozhodl, že vršovické derby v 30. kole bude bez diváků. Děkujeme, táhněte.

Autor (37) zažil mistrovskou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.