Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Biatlonisté v sobotních závodech ztráceli, ženy v konkurenci selhaly

14:43aktualizováno  17:46
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Biatlonista Ondřej Moravec dojel osmnáctý ve stíhacím závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. První místo ze sprintu uhájil Nor Johannes Thingnes Bö. To mezi biatlonistkami ty české naprosto pohořely, nejlepší domácí reprezentantkou byla Lucie Charvátová na 34. místě.

Ondřej Moravec si v sobotu vyjel nejlepší český výsledek. foto: Petr Lemberk, MAFRA

Michal Krčmář udělal na střelnici sedm chyb a klesl z 20. na 32. místo. Junior Jakub Štvrtecký nezvládl položky vstoje, obsadil 49. příčku a nedočkal se prvních bodů v kariéře.

Moravec musel na čtyři trestná kola a závod dokončoval indisponován. „Od čtvrtého kola jsem měl žaludeční problémy,“ vzkázal prostřednictvím mluvčího českých biatlonistů a odjel na hotel, aby se dal do pořádku před nedělním závodem.

Ve stíhačce jednou chyboval na první ležce, druhou položku zvládl čistě, ale na trestné kolo musel při první stojce a jel čtrnáctý. V závěrečné stojce ještě dvakrát minut a klesl na dvacáté místo, které pak v běhu o dvě místa vylepšil.

Krčmář chyboval dvakrát vleže a vstoje netrefil pět terčů. „Na střelnici to byl dneska děs běs. Cloumalo to se mnou. Nezvládl jsem to,“ řekl stříbrný olympijský medailista ze sprintu Krčmář v České televizi. Chuť si může spravit v nedělním závodu s hromadným startem, který měl s předstihem jistý.

Mladík Štvrtecký střílel vleže neomylně, posunul se na 32. místo a zdálo se, že by mohl poprvé v kariéře bodovat. Položky vstoje ale nezvládl, v první chyboval třikrát a v druhé čtyřikrát v řadě, což jej stálo umístění v první čtyřicítce.

Hrdinou stíhačky byl Martin Fourcade. Francouz překonal zklamání ze sprintu, v kterém obsadil až 43. místo, nakonec se rozhodl startovat a polepšil si o 38. pozic. Jako jediný poslal do černého všech dvacet ran a cílem projel pátý.

Selhání biatlonistek utlumila Charvátová

Českým biatlonistkám nevyšel stíhací závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Veronika Vítková ze závodu před závěrečnou střelbou odstoupila, bodovala jen 34. Lucie Charvátová. Eva Puskarčíková skončila padesátá. Žádná domácí reprezentantka se proto nepředstaví v nedělním závodu s hromadným startem.

Veronika Vítková nemohla být se svým víkendovým vystoupením v Novém Městě spokojená.

Prvenství v závodě, který začínal v dešti a stejně jako mužům při něm silně foukalo, těsně uhájila prvenství vítězka pátečního sprintu Norka Marte Röiselandová. Ve finiši odrazila útok vedoucí ženy seriálu SP Italky Dorothey Wiererové. Třetí dojela Švédka Hanna Öbergová.

Přes déšť sledovalo sobotní stíhací závody ve Vysočina Areně podle organizátorů třicet tisíc diváků.