Jak jsem dal gól Hertlovi. Hokejoví reprezentanti si zahráli proti novinářům

8:00
PRAHA - Pojďme je porazit. A kdyby to nevyšlo, tak aspoň jim dát co proto. S takovou jsme šli v sobotu odpoledne s týmem novinářů proti týmu Tomáše Hertla na prvním ročníku Red Bull Urban Buly, což je akce připomínající kořeny pouličního hokeje. Tedy hra tři na tři s tenisákem na malé brány, jejíž finále se o víkendu konalo v areálu bývalých karlínských kasáren.

Tomáš Hertl v boji o míček v zápase s novinářským týmem. foto: Jan Kasl/Red Bull Content Pool

Hertl a spol si zahrají s kluky z ulice. V Praze je čeká finále Red Bull Urban Buly

Vedle ambasadora celé akce a hvězdy San Jose se navíc představili další čeští reprezentanti Jakub Krejčík nebo Filip Chlapík.

Úvod jsme měli slibný, kluci se zkušenostmi ze zámořským hokejem sice byli podle očekávání lepší na míčku, my jsme ale měli oproti nim výhodu v tom, že jsme už dřív hráli zápas s jiným novinářským týmem, výhrou 6:2 si zvedli sebevědomí a zkusili si, jak se na asfaltu na malé branky hraje.

První poločas (hrálo se dvakrát pět minut) byl vyrovnaný. I když byly „hokejky“ většinu času na naší polovině, hodně střel jsme zblokovali, a když jsme měli možnost, poslali jsme míč do opuštěné branky.

Po půli však kluci z NHL přidali na četnosti střelby na bránu, nám zase docházely síly, protože jsme na rozdíl od hokejistů neměli hráče na střídání, čehož si všiml i populární sporťák Michal Dusík z České televize, který finálový turnaj komentoval.

Nakonec jsme prohráli 3:9, dobrý pocit jsem ale měl z toho, že jsem dal gól Tomáši Hertlovi, který v tu chvíli stál v bráně a že jsme si s budoucími hvězdami udělali společnou fotku.

Tři na tři bez brankářů a chráničů, to je Red Bull Urban Buly.
Tomáš Hertl slaví gól.

Navíc se nikdo nezranil, takže nám všem spadl velký kámen ze srdce, abychom klukům v jejich volnu něco neudělali a nezkomplikovali jim kariéru.

Hertl a jeho kumpáni pak ještě na závěr těsně zdolali vítěze úvodního ročníku Red Bull Urban Bully s názvem Mistři hokejbalu, což jsou bývalí extraligoví hokejbalisté z Pardubic a pak se mohli naplno věnovat fanouškům, kteří se chtěli s hokejovými hvězdami vyfotit.

„Takhle vysokou úroveň jsem nečekal. Když hráli vítězové proti nám, tak to bylo opravdu těsné. A to měli v nohách daleko víc zápasů než my. Na druhou stranu, hraje se na podobném povrchu jako hokejbal, ne na ledě,“ přiznal po turnaji Hertl.

„Herně to pro mě byl nezvyk. Dvakrát pět minut se nezdá, ale i tím, že se hraje bez brankářů, musí být hráč všude a fakt se naběhá. Prostě makačka na nohy. Perfektně jsme si to s klukama užili. Těším se, až přivezu hokejový kamarády i příští rok,“ dodal.