Jágrův Omsk vládne KHL. Červenka se opět trefil a je nejlepším střelcem

18:04
MOSKVA - Hokejisté Omsku vyhráli v Kontinentální lize poosmé za sebou a udrželi si první místo v pořadí celé soutěže. V Novokuzněcku zvítězili 3:2 v prodloužení a opět jim k tomu pomohly české opory. Nejproduktivnější Čech v tomto ligovém ročníku Roman Červenka skóroval po přihrávce Jaromíra Jágra.

Spartak - Omsk (Jágr). foto: ČTK

Červenka využil 18 sekund před koncem druhé třetiny přesilovou hru a vyrovnal na 1:1. V sezoně už má na kontě 24 branek a spolu se Sergejem Mozjakinem z Mytišči a Patrickem Thoresenem z Ufy vede tabulku střelců. V poslední minutě prodloužení pak zajistil Avangardu další vítězství Alexandr Pěrežogin.

Výsledky KHL

Chabarovsk - Ch. Mansijsk 0:2,
Novosibirsk - Barys Astana 1:3 Novokuzněck - Omsk 2:3 v p. Magnitogorsk - Jaroslavl 2:4 Ufa - Atlant Mytišči 4:3 v p.
Čeljabinsk - Novgorod 6:1,
Nižněkamsk - Jekatěrinburg 4:2

Jiří Novotný z Barysu Astana si v utkání na ledě Novosibirsku připsal dva kanadské body a jeho gól, který vstřelil v 34. minutě po přihrávce krajana Lukáše Kašpara, byl vítězný. Hosté vyhráli 3:1.

Bilanci 1+1 měl i Jan Bulis z Mytišči, Atlant však v Ufě nakonec prohrál 3:4 v prodloužení. Na rozhodující gól domácího celku v 61. minutě přihrál Jakub Klepiš.

Slovenský útočník Pavol Demitra zaznamenal hattrick a přihrávkou se podílel i na čtvrté brance Jaroslavle, která zvítězila v Magnitogorsku 4:2. U dvou gólů mu asistovali čeští spoluhráči, nejprve Josef Vašíček a v poslední třetině Karel Rachůnek.