Jágrův gól nestačil. Třinec po dramatu udolal Kladno

19:51aktualizováno  20:48
TŘINEC - Hokejisté Třince porazili v předehrávce 21. kola extraligy Kladno 4:3. O to, že Středočeši po čtyřech výhrách vyšli bodově naprázdno, se dvěma góly postaral především David Květoň. Jednu branku vítězů dal i nejlepší extraligový střelec Martin Růžička.

Třinec - Rytíři Kladno. Třinečtí se radují z vyrovnávací branky foto: ČTK

Třinec - Kladno 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. M. Růžička (Peterek, Galvas), 17. D. Květoň, 29. D. Květoň (Polanský, Zagrapan), 35. Varaďa (M. Růžička, Zíb) - 4. Jágr (Židlický), 46. Dragoun (Kuchler, Majeský), 48. Dragoun (Kuchler, Majeský). Rozhodčí: Blecha, Husička - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Za Rytíře jednou skóroval Jaromír Jágr, který otevřel účet zápasu. Jágrův tým vyprodal další extraligový stadion a nejslavnější český hráč ukázal 5200 divákům své umění už ve čtvrté minutě. Při signalizovaném vyloučení nabral rychlost na vlastní modré čáře, rychlou kličkou do protisměru oklamal beka a přesným švihem nad Hamerlíkovu lapačku dostal hosty do vedení.

Rychlý gól možná navnadil fanoušky na střelecké hody, jenže úvod se nesl spíše v opatrnějším duchu. "Moc si toho ceníme, že jsme porazili takový tým jako Kladno. Nerozehráli jsme ale utkání dobře. Vzadu jsme trošku ustupovali a dostali branku. Pořád jsme si říkali, že hru nemůžeme otevřít," uznal domácí trenér Josef Turek. Jeho svěřenci  se nedostali ke své nátlakové hře, přesto v 11. minutě plácl do Peterkovy vyražené střely před brankou Růžička a vyrovnal. Oceláři převzali otěže zápasu.

Dragoun dvěma trefami přiblížil Kladno na rozdíl gólu

Růžička tvrdým příklepem trefil Cháberu do hrudi, ale v 17. minutě využil Květoň kiks Kameše, který upadl a přišel o puk, a zblízka nedal kladenskému brankáři šanci. Začátek druhé třetiny nabídl dva gólové pokusy kladenskému Růžičkovi, který však poprvé zamířil vedle a dorážku mu vystihl Hamerlík. Třinecký kouč Turek od druhé části už na Jágrovu formaci cíleně nasazoval svou elitní řadu a to neslo své ovoce. V polovině zápasu šli domácí do dvougólového trháku, když Květoň parádní střelou trefil pravý horní růžek.

Kladenské hvězdy pořádně zabraly v závěru druhé části. Hamerlík však zblízka betonem zlikvidoval šanci Plekance a z protiútoku Varaďa další povedenou střelou zpoza obránce zaznamenal čtvrtý gól Třince. Náskok domácích však musel jistit Hamerlík, jenž poté lapil únik Tlustého a po nešťastné teči spoluhráče Galvase ho zachránila tyč.

I tak bylo ze závěru drama, protože Dragoun během dvou střídání přiblížil dvěma trefami Kladno na rozdíl gólu. Vedení Třince viselo na vlásku při přesilovce hostů. Po teči Tlustého a ráně Plekance se blýskl Hamerlík, který poté ustál i Jágrovu dorážku. Rytíři v závěru soupeře svírali v útočném pásmu, ale bez efektu. Domácí ubránili i dlouhou power play a ke druhému místu Kladna v tabulce se dotáhli na jeden bod. "Myslím, že ve třetí třetině jsme soupeře výrazně přehráli a přestříleli, ale v závěru jsme neměli štěstí. Bod jsme si zasloužili," zoufal si kouč Kladna Petr Tatíček.

Výsledek druhého zápasu

Kometa Brno - Karlovy Vary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 28. Bičánek (Divíšek, L. Čermák), 44. Holec (Divíšek, L. Čermák), 49. Divíšek (Kováčik, Holec), 57. Koreis (Valach, Erat). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 7200.