8:28aktualizováno  10:24
DENVER - Hokejový útočník Milan Hejduk oslavil gólem svůj 1000. zápas v NHL, jeho Colorado ale podlehlo Dallasu 2:3. Jednou asistencí se na vítězství Stars podílel Jaromír Jágr. Hejduk se stal devátým Čechem v historii, který této hranice dosáhl.

Český hokejista Colorada Avalanche Milan Hejduk foto: ČTK

Dallasu se povedl začátek utkání. Už ve třetí minutě svou premiérovou trefou v sezoně otevřel skóre Jamie Benn, ve 12. minutě zvýšil na 2:0 kapitán Brenden Morrow, který dorazil Jágrovu zblokovanou střelu. Domácí pak dokázali dvakrát odpovědět. Nejdříve v 19. minutě snížil dorážkou Hejduk, který si tak připsal první gól v sezoně, v polovině druhé třetiny vyrovnal v přesilové hře P. A. Parenteau.

Poslední slovo měl však opět Benn, na jehož druhý gól večera z 36. minuty už domácí nedokázali zareagovat. "Tisíc zápasů, to je opravdu velké číslo. Nikdy jsem si nemyslel, že bych se mohl dostat takhle daleko. Ale docela rychle to uteklo," uvedl sedmatřicetiletý Hejduk, jenž naskočil do NHL v roce 1998 a všech 14 sezon strávil v dresu Avalanche.

Domácí klub mu před zápasem připravil malý ceremoniál. "Kvůli prohře mi to jubileum ale trošku zhořklo. Bojovali jsme, jenže nestačilo to," litoval rodák z Ústí nad Labem. Hejduk je devátým českým hokejistou, jenž magické hranice tisícovky zápasů dosáhl. A také 30. hráčem v historii NHL, který to dokázal v dresu jednoho klubu. Nejvíce startů z Čechů má Roman Hamrlík (1382), v historii ligy je hráčů s minimálně tisícovkou zápasů 279.

"Bylo skvělé vidět, že se trefil zrovna v takovém utkání. Dopadlo to přesně podle našich představ. Milan dal gól, ale dva body za vítězství máme my," komentoval zápas se svým typickým humorem Jágr. Právě po jeho vyloučení za vyhození puku mimo kluziště měli domácí ve třetí třetině velkou šanci na vyrovnání. V přesilovce ale Avalanche ani jednou nevystřelili na branku.

"Dostali jsme se do pár nadějných pozic, ale puk nás nějak neposlouchal," podotkl Hejduk, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Hlavním hrdinou byl ovšem dvougólový střelec Jamie Benn, vedle něhož trenér Glen Gulutzan s Jágrem postavil Brendena Morrowa. A nově poskládaná formace zařídila všechny tři góly. "Cítil jsem se na ledě skvěle. Kontrolovali jsme hru, dokázali jsme podržet puk a vytvořit si šance. Když budeme podávat takové výkony pravidelně, bude to pro nás jedině dobře," konstatoval Benn.

Trojice Čechů se postarala o vítězný gól Phoenixu

Trojice českých hokejistů Zbyněk Michálek, Radim Vrbata a Martin Hanzal se postarala o vítězný gól Phoenixu v zápase s Minnesotou, který Coyotes vyhráli 2:1. Michálek ve 28. minutě založil útočnou akci, Vrbata vystřelil a Hanzal dorazil puk do sítě. Po návratu do sestavy po zranění tak zaznamenal za tři zápasy čtyři body za tři branky a jednu asistenci.

Kojoti se tak dostali do vedení 2:0, hosté pak už stačili zásluhou Zacha Pariseho pouze snížit. Phoenix bodoval v pátém utkání za sebou, velkou zásluhu na tom měl opět brankář Mike Smith, který si připsal 21 zákroků a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. "Jsem se svými výkony spokojený, věřím si. A navíc když se vám do sestavy vrátí hráči jako Hanzal nebo Steve Sullivan, roste sebevědomí celého týmu. Bylo to vidět," prohlásil Smith.

Zbyněk Michálek se na výhře Phoenixu podílel nejen asistencí, ale také obětavostí. Jedna z posledních střel Minnesoty se totiž zastavila o jeho tvář. "Takové momenty rozhodují o vítězství," ocenil Smith.

Svůj třetí gól v sezoně vstřelil Aleš Hemský z Edmontonu

Svůj třetí gól v sezoně vstřelil Aleš Hemský. Jeho Edmonton i díky tomu vedl nad Vancouverem 2:0, nakonec ale Oilers prohráli 2:3 v prodloužení a připsali si třetí porážku v řadě. V nastaveném čase přitom měli domácí obrovskou šanci získat druhý bod, když rozhodčí po faulu Daniela Sedina nařídili trestné střílení.

Tyler Hall však na Roberta Luonga nevyzrál a o dvě minuty později rozhodl o výhře Canucks svým prvním gólem v NHL obránce Christopher Tanev. Poprvé v sezoně vyšli bodově naprázdno hokejisté San Jose, kteří prohráli na ledě Anaheimu 1:2. Kačeři otočili skóre dvěma góly ve třetí třetině, vítěznou branku vstřelil v 54. minutě Sheldon Souray.

Výsledky NHL

Toronto - Carolina 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Frattin - 22. J. Staal, 31. E. Staal (TLUSTÝ), 41. Faulk, 50. Dwyer.
Střely na branku: 42:39. Diváci: 19.072.

Colorado - Dallas 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 19. HEJDUK, 32. Parenteau - 3. a 36. Benn, 12. Morrow (JÁGR).
Střely na branku: 31:26. Diváci: 13.441.

Edmonton - Vancouver 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. HEMSKÝ, 29. R. Smyth - 33. Hansen, 58. Bieksa, 65. Tanev.
Střely na branku: 25:40. Diváci: 16.839.

Phoenix - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Korpikoski, 28. HANZAL (VRBATA, MICHÁLEK) - 31. Parise.
Střely na branku: 34:22. Diváci: 9.508.

Anaheim - San Jose 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 44. S. Koivu, 54. Souray - 19. Couture.
Střely na branku: 32:26. Diváci: 14.324.

2. Edmonton 9 4 2 3 22:24 10
3. Minnesota 9 4 1 4 21:24 9
4. Colorado 9 4 0 5 21:23 8
5. Calgary 6 1 2 3 16:24 4