Jágrovo Kladno vyzve ve čtvrtfinále play off 1. ligy Prostějov

20:17
praha - Vítěz základní části Karlovy Vary se ve čtvrtfinále play off první hokejové ligy utká se Vsetínem, který v přímém souboji o poslední postupové místo porazil Třebíč na jejím ledě 5:1. Druhé České Budějovice vyzvou Havířov, Kladno se střetne s Prostějovem a Slavia změří síly s Přerovem. O složení čtvrtfinálových dvojic rozhodlo závěrečné 52. kolo.

Utkání 49. kola první hokejové ligy Slavia Praha - Rytíři Kladno 14. února 2018 v Praze. Hráči Kladna se radují z rozhodujícího gólu v prodloužení. Vp ... foto: ČTK

O Jágrově stavu nebude jasno minimálně do pondělí. Čeká se na návrat profesora Koláře

Karlovarská Energie si poradila s poslední Kadaní 5:2. Třemi body se na výhře favorita podílel finský útočník Henri Tuominen, který zaznamenal branku a dvě nahrávky. Západočechy zdobí velká forma, v osmi uplynulých zápasech našli pouze jediného přemožitele (2:3 v prodloužení v Havířově).

Motor si z Přerova odvezl prohru 3:5 a neuspěl ve třetím duelu po sobě. Zubři rozhodli zápas v prostřední části, v níž si čtyřmi góly vypracovali náskok 4:1. Jihočeši se ve třetí třetině dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale Přerov v závěru zpečetil plný bodový zisk trefou do odkryté branky.

Kladno porazilo v závěru základní části Prostějov vysoko 7:2 a utká se s ním i ve čtvrtfinále. O čtvrté výhře v řadě rozhodli Rytíři na přelomu 35. a 36. minuty, kdy dvěma brankami v rozmezí 72 vteřin odskočili do vedení 4:2. V závěrečném dějství se Středočeši trefili ještě třikrát.

Vyprodaný ČEZ stadion (5200 diváků) se druhého nejproduktivnějšího hráče v historii NHL Jaromíra Jágra nedočkal. Šestačtyřicetiletý majitel kladenského klubu se zranil před týdnem po nárazu na mantinel v duelu s Havířovem a vynechal druhý zápas za sebou.

O Jágrově zdravotním stavu nebude jasno minimálně do pondělí, jelikož čeká na nedělní návrat fyzioterapeuta Pavla Koláře z olympijských her. Souboj proti Jestřábům sledovali i tři z party dvanácti Jágrových zámořských fanoušků, kteří si říkají Travelling Jagrs.

Slavia v Benátkách nad Jizerou uspěla 5:2 a radovala se z třetí výhry za sebou. Benátky prohrály počtvrté za sebou a s 39 body obsadily předposlední třináctou příčku.

Duel mezi Třebíčí a Vsetínem o poslední vstupenku do play off se rozhodl ve druhé třetině, v níž tým pod vedením olympijského vítěze z Nagana Jiřího Dopity třikrát skóroval. Horácká Slavia na počátku třetí části snížila, ale Valaši v závěru přidali další dvě branky.

Šestinásobní extraligoví mistři postoupili do vyřazovacích bojů hned v první sezoně po návratu z druhé ligy. Kromě pěti výher v závěrečných pěti utkáních jim k tomu pomohlo i zaváhání Třebíče, která dvě kola před koncem měla náskok čtyř bodů, ale oba zápasy prohrála.

Utkání 50. kola první hokejové ligy : Kladno - Havířov. Otřesený Jaromír Jágr z...
Fanoušci Karlových Varů.

Litoměřice zakončily sezonu výhrou 6:1 nad Havířovem. Útočníci Daniel Voženílek a Jan Veselý si statistiky vylepšili shodně o čtyři body za dvě trefy a dvě nahrávky.

V souboji týmů bez naděje na postup do vyřazovacích bojů uspěl Frýdek-Místek 3:1 v Ústí nad Labem a po čtvrté výhře z posledních pěti duelů skončil na desátém místě. Útočník David Klimša se podílel na všech trefách vítězného týmu, připsal si gól a dvě přihrávky.