Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Jágrovo Kladno opět prohrálo, tentokrát na Spartě 3:6

18:18aktualizováno  20:44
PRAHA - Hokejisté Sparty porazili ve 30. kole extraligy před návštěvou více než 10 tisíc diváků Kladno 6:3. Středočeši i přes gól Jaromíra Jágr prohráli venku pošesté za sebou, Sparta zvítězila potřetí za sebou. Dva góly vítězů dal bývalý hráč soupeře Marek Hovorka.

Sparta - Kladno foto: ČTK

Vynikající hokej nastartovaly hned úvodní vteřiny, kdy jel po chybě v kladenské rozehrávce na Cháberu osamocený Ton, oblíbený bekhendový blafák sice kladenský gólman přečetl, jenže dojíždějící Hlinka plácl do kotouče a s přispěním tečujícího beka Doudery otevřel skóre. V osmé minutě odpověděl důrazný Eberle, Neuvirth ho však vychytal. Stejně dopadl na druhé straně i Hovorka, ale už chvilku na to si vše vynahradil.

Sparta - Kladno 6:3

Branky a nahrávky: 1. J. Hlinka (P. Ton), 12. Hovorka (Sekáč, Philipp), 32. Bahenský (Krstev, Jánský), 33. P. Ton (Pacovský, Milam), 58. Hovorka (Broš, Sičák), 60. Broš (P. Ton, Neuvirth) - 21. Jágr (Hlaváč, Patera), 29. Hlaváč (Jágr, Plekanec), 53. Patera (D. Růžička, Hlaváč). Rozhodčí: Souček, R. Svoboda - Horinek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:8, navíc Pilař (Sparta) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 10.247.

Sparta: Neuvirth - Pilař, Sičák, Gřegořek, Milam, Philipp, Vallin, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - I. Rachůnek, Přibyl, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - Jánský, Bahenský, Forman.

Kladno: Chábera - Majeský, Doudera, L. Procházka, Piskáček, D. Růžička, Černošek, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Patera - Kuchejda, Melka, Dalecký - Hlaváč, Dragoun, Kuchler - Lukáč, Eberle, M. Látal.

Polovina 12. minuty přinesla Spartě kratičkou sedmivteřinovou přesilovku pět na tři a chviličku po jejím skončení přidal Hovorka proti svým nedávným spoluhráčům druhou trefu Sparty. V závěru první třetiny si zahrálo dvojnásobnou početní výhodu i Kladno, tísněný Hlaváč ovšem dvakrát minul.

Patnáct vteřin z celkem 88 sekund dlouhé výhody dvou mužů v poli si Rytíři přenesli do druhého dějství a přesně se skončením prvního z trestů Jágr snížil. Forman byl poté blízko zvýšení, jenže bek Macholda jeho střelu do prázdné branky skvěle vystihl a zaskočil za Cháberu. Poté hrálo Kladno další přesilovku, v níž dvakrát neuspěl Jágr a pak i Hlaváč, ale sám Hlaváč už druhý pokus namířil neomylně - 2:2.

Velkou šanci hned poté spálil Pacovský a strhující drama pokračovalo. Ve 32. minutě hledal Bahenský Formana, puk se mu však odrazil zpět a sám ho poslal za Cháberova záda. Jen o 16 vteřin později se jako uragán prohnal Ton okolo Macholdy a přestože byl faulovaný, místo trestného střílení poslal puk mezi Cháberovy betony. Před druhou pauzou přišel ještě velký závar před Neuvirthem, ale domácí přežili i Hlaváčovu šanci.

V nástupu do třetí části byla Sparta velmi pozorná, aby dvoubrankový náskok podruhé v utkání neprohospodařila. Zvýšit mohli Pražané při vyloučení Eberleho, ale Chábera se štěstím odolal a vzápětí se ještě v oslabení řítil na Neuvirtha osamocený Hlaváč, ale neuspěl.

Zápletka ovšem přesto přišla o chvilku později. V začínající 53. minutě zužitkoval Patera skvělou Růžičkovu přihrávku a snížil. Rozhodnout mohli Hovorka s Brošem, jenže ve velkých šancích nedali. Následovala ovšem přesilovka po prohřešku Majeského a právě Hovorka přidal pojistku. Výhru domácích ještě zvýraznil při kladenské power play Broš.

Další nedělní výsledky 30. kola extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branka a nahrávky: 14. Bicek (Pech, Zaťovič) - 53. Gulaš (Martin Straka, Kovář), 56. Gulaš (Jan Kovář, Martin Straka). Rozhodčí: Hribik, Hradil - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 4773.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 1:2n (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Nedvěd (Víšek, Pospíšil) - 19. Lušňák (Hřebejk, Pulpán), rozhodující nájezd Michael Frolík. Rozhodčí: Turčan, Kalivoda - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 3923.

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Honejsek (Tesařík, Čajánek), 16. Köhler (Leška), 27. Honejsek (Veselý, Čajánek), 29. Honejsek (Veselý, Horák), 60. Balaštík (Okál, Leška) - 14. J. Černý (R. Pšurný, Kousalík). Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. Diváci: 3586.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Kousal (Somík, V. Kočí) - 3. Prospal (Hanzal, Michálek), 29. Langhammer (L. Kohn), 40. Langhammer (Toman, Ptáček). Rozhodčí: Homola, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 9:9, navíc Starý - Prospal oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8492.

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky 27. Bednář (Hertl) - 17. Švrček (Čermák, Žižka), 39. J. Hruška (V. Němec, Falter), 53. Erat (Koreis). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Pouzar, Jirka. Vyloučení: 4:6, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Využití: 1:2. Diváci 7675.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Klimek (Burger, Barinka), 22. Huna (Svačina), 40. Strapáč (Svačina), 49. Klimek (Burger) - 11. Varaďa (M. Růžička, Galvas). Rozhodčí: Mullner, Kubuš (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4606.