14. ledna 2016 19:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágra se zeptám, jak to myslel s koncem u nároďáku, říká nový kouč Jandač

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Současný kouč Sparty Josef Jandač se od května ujme české reprezentace místo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Současný kouč Sparty Josef Jandač se od května ujme české reprezentace místo... | foto: ČTK

PRAHA Když v úterý dovedl hokejisty Sparty k extraligové výhře nad Třincem, trenér Josef Jandač už možná tušil, že se stane od příští sezony hlavním koučem národního týmu. O jeho povýšení šéfové svazu informovali ve čtvrtek.

„Nedělám nic jiného než telefonuju,“ pousmál se Jandač.

Jaká je tedy vaše první reakce na jmenování hlavním trenérem reprezentace?
Cítím odpovědnost. I když ta nová role bude až od příští sezony, teď zůstávám v roli asistenta. Seběhlo se to trochu rychleji kvůli Světovému poháru, dostal jsem nabídku, abych přijal odpovědnost za nominaci.

Měl jste vůbec čas na rozmyšlenou?
To asi jo. Pan Král něco takového naznačoval už před touhle sezonou. Ptal se mě, jak vidím své další působení, jestli mám namířeno někam jinam, jak jsem smluvně vázaný v klubu. V minulých dnech nabyla diskuze konkrétnějších rozměrů. Já jsem nabídku přijal.

Jak reagovala na toto rozhodnutí Sparta? Existovala nějaká dohoda se šéfem Petrem Břízou?
Mně po sezoně končí smlouva a tím i mé působení ve Spartě, protože nemůžu souběžně vést národní tým a klub.

Petr Bříza o té možnosti věděl, takže myslím, že na to je připravený stejně jako pan Speychal (výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha, pod nějž Sparta majetkově spadá).

Máte teď větší motivaci se rozloučit úspěchem?
Samozřejmě je to závazek. Ale na druhou stranu to není tak, že bych měl zvýšenou motivaci až teď. Dělám každý rok maximum proto, aby se to povedlo.

To, že se podařilo vyhrát dvakrát základní části, dostat se do semifinále, je pro sparťanského fanouška málo a k vytouženému výsledku jsme nedošli. Věřím, že se to letos povede. Ale není to jen o mé práci, ale o práci celého týmu. Chci jako každý trenér uspět pokaždé.

TĚŽKÝ KONEC. Pro Jaromíra Jágra to byla bolestivá rozlučka.
Útočník Jakub Klepiš (vlevo).

Přemýšlel jste už o složení realizačního týmu u reprezentace?
Budu mluvit s Jirkou Kalousem i Jardou Špačkem a chci se potkat příští týden i s Vláďou Vůjtkem a budeme řešit co a jak, potřebuju vědět, jaké mají oni představy.

S těma chlapama se mi pracuje dobře, vycházíme spolu dobře. Určitě bych preferoval pokračování. Ale nevím, jak to mají nastavené.

Budete s nimi konzultovat i první nominaci na Světový pohár, která musí být hotová do konce února?
Jarda Špaček a Jirka Kalous se chystají do zámoří. Konzultujeme to spolu, byli jsme trochu připravení, že za to budu zodpovědný já, ale stejně budeme nominaci skládat spolu.

Jste připravený na tlak, který s prací hlavního kouče hokejového národního týmu souvisí?
Národní tým je něco jiného, ale už třetím rokem působím jako asistent. Pozice hlavního kouče je hlavně velká odpovědnost. Věřím, že jsem na ten tlak připravený, těším se na to.

Budete přemlouvat k návratu i veterána Jaromíra Jágra? Alespoň na Světovém poháru na zámořském kluzišti by ještě hrát mohl.
Myslím, že tyhle debaty přijdou, pochopitelně se budeme bavit. Nevím, jestli se tomu dá říkat přemlouvání, ale spíš se ho zeptám, jak přesně myslel rozhodnutí skončit v národním týmu.

  • 0Diskuse