Jágr se stal třetím nejproduktivnějším hráčem v historii NHL. Dotáhl se na Howea

7:30aktualizováno  9:30
NEW YORK - Jaromír Jágr si ve čtvrtečním utkání NHL připsal asistenci při prohře Floridy 2:3 na ledě Colorada a s 1850 body dohnal na třetím místě historického bodování Gordieho Howea.

Jaromír Jágr si ve čtvrtečním utkání NHL připsal asistenci při prohře Floridy 2:3 na ledě Colorada a s 1850 body dohnal na 3. místě historického bodování Gordieho Howea. foto: ČTK

Jágr v nominaci chybí. Na Světovém poháru dostane šanci Kempný z KHL

Gólem a přihrávkou se blýskl Tomáš Hertl, jenž pomohl hokejistům San Jose k výhře 3:2 ve Vancouveru, Ondřej Palát přispěl jednou trefou k vítězství Tampy 4:1 v Ottawě.

Poprvé v dresu Chicaga skóroval Tomáš Fleischmann, Blackhawks ale prohráli v Bostonu 2:4.

Panteři ztroskotali na Pickardovi

Jágrova chvíle přišla v 10. minutě první třetiny. V útočném pásmu u pravého mantinelu rozehrál puk na Aleksandera Barkova, ten jej poslal křížem na obránce Erika Gudbransona, který pohotovou střelou vyrovnal na 1:1.

Domácí se poté dostali do vedení 3:1, hosté sice dokázali v polovině druhé třetiny snížit, jenže další góly už nepadly.

Jaromír Jágr.
Dmitrij Kulikov (7), Jaromir Jagr (68) a Jussi Jokinen (36) slaví.

Panteři ztroskotali na brankáři Colorada Calvinu Pickardovi, který při obrovském tlaku ve třetí třetině zneškodnil všech 24 střel a celkově měl 38 úspěšných zákroků.

Čtyřiačtyřicetiletý český veterán si připsal 48. bod v sezoně (21 gólů, 27 asistencí), celkově v 1611 zápasech NHL zaznamenal 743 branek a 1107 přihrávek.

Bušili jsme na dveře, zůstaly zavřené

Na druhého nejproduktivnějšího hráče v dějinách Marka Messiera ztrácí Jágr 37 bodů, na lídra Waynea Gretzkého 1007 bodů.

Jágrovi nabídnou na Floridě novou smlouvu. Slavná ‚68‘ představila přítelkyni

„Na tom ale vůbec nezáleží,“ komentoval útočník s číslem 68 pokoření další mety.

Po prohraném zápase neměl náladu něco oslavovat, Florida navíc poprvé do 2. ledna opustila vedoucí příčku v tabulce Atlantické divize, kde ji vystřídala Tampa.

„Shodili jsme dnes sami sebe do díry. Pak jsme bušili na dveře, ale zůstaly zavřené,“ řekl Jágr.

Nepovedl se nám začátek, naše chyba

Na brankáři Pickardovi ztroskotal čtyřikrát, z toho třikrát ve třetí třetině.

„Když jsme byli na vítězné vlně, vždy se nám povedl začátek zápasu. Dnes ne a je to jen naše chyba. Zmákli jsme druhou a třetí třetinu, tu první ale ne. Jestli chceme vyhrávat, musíme hrát stejně dobře od samého začátku jako předtím,“ prohlásil český útočník.

Zatímco Jágr si historický počin moc neužíval, jeho o 24 let mladší spoluhráč Barkov byl nadšený.

„Je to čest, že jsem se na tom jubilejním bodu podílel. Je to úžasný počin. Nasbíral už tolik bodů a spoustu dalších ještě přidá. Vážím si toho, že mohu hrát s tak skvělým hráčem v jednom týmu a navíc v jednom útoku,“ rozplýval se Barkov.

Úspěchy Jaromíra Jágra

24. února 1996 - Jako třetí český hráč po Michalu Pivoňkovi a Petru Klímovi dosáhl pětisetbodové hranice.

30. prosince 2000 - Jako 59. hráč historie dosáhl hranice 1000 bodů.

2. března 2006 - S 1400 body se dostal před Fina Jariho Kurriho a stal se nejproduktivnějším Evropanem soutěže.

10. února 2007 - Jako 12. hráč zaznamenal 1500 bodů.

19. února 2008 - Díky čtyřem asistencím pronikl do elitní desítky kanadského bodování NHL, když překonal Raye Bourquea (1579).

21. března 2008 - Dotáhl se na devátého Phila Esposita (1590).

6. října 2011 - Jako devátý hráč pokořil hranici 1600 bodů.

21. února 2012 - Vyrovnal osmého Joea Sakica (1641).

10. listopadu 2013 - Stal se osmým hráčem, jenž dosáhl mety 1700 bodů.

7. ledna 2014 - Dotáhl se na sedmého Maria Lemieuxe, bývalého mentora z Pittsburghu (1723).

13. dubna 2014 - Dostihl šestého Steva Yzermana (1755).

8. prosince 2014 - Vyrovnal pátého Marcela Dionnea (1771).

2. dubna 2015 - Na čtvrtém místě se vyrovnal bývalému spoluhráči z Pittsburghu Ronu Francisovi (1798).

9. dubna 2015 - Jako čtvrtý hokejista historie zaznamenal bod číslo 1800.

3. března 2016 - S 1850 body se dotáhl na třetího Gordieho Howea.

Hertl zavelel k vítěznému obratu

Hokejisté San Jose prohrávali ve Vancouveru po první třetině 0:2, nakonec ale stejně jako v neděli vzájemný souboj vyhráli.

Hertl rozhodl o výhře San Jose a byl vyhlášen první hvězdou zápasu

K obratu zavelel Hertl. V 31. minutě 16. gólem v sezoně snížil na 1:2, ve 41. minutě po jeho přihrávce v přesilové hře vyrovnal Brent Burns a za dalších pět minut dokonal obrat Patrick Marleau.

Tampa prodloužila v Ottawě vítěznou sérii na osm zápasů. Základ k úspěchu položila dvěma góly ve druhé třetině a Palát ve 39. minutě osmým zásahem v sezoně zvýšil na 2:0.

Domácí sice ve 46. minutě snížili, v závěru třetí třetiny ale pojistili výhru Nikita Kučerov a Steven Stamkos.

Flyers doma překvapivě padli s Edmontonem

Nečekané zaváhání potkalo hokejisty Philadelphie, kteří po třech výhrách v řadě podlehli doma 0:4 Edmontonu. Vzhledem k výhře Pittsburghu 4:1 nad New York Rangers se tak ztráta Flyers na druhou divokou kartu zaručující účast v play off prohloubila znovu na pět bodů.

Michal Neuvirth, který vychytal všechna tři předchozí vítězství, poprvé od 10. listopadu minulého roku inkasoval v jednom utkání více než tři góly.

Hertl pomohl dvěma góly k výhře San José. Pastrňák dvakrát asistoval

Jeho protějšek Cam Talbot zneškodnil všech 35 střel a potřetí z pěti zápasů v kariéře proti Flyers udržel čisté konto.

„Nevím, čím to je,“ řekl Talbot, jenž chytá za Edmonton první rok po dvou sezonách strávených v Rangers.

„Hodně jsem si dneska věřil. A spoluhráči mi hodně pomohli, hlavně v oslabení jsme bránili výborně,“ radoval se Talbot, jenž odolal sedmi přesilovým hrám Philadelphie.

Flyers ve třetí třetině nevyužili ani čtyřminutovou početní výhodu a naopak v ní inkasovali čtvrtý gól.

Výsledky NHL

Boston - Chicago 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Bergeron, 20. Marchand, 23. Spooner, 36. Eriksson (Krejčí) - 15. Toews, 40. Fleischmann.

Buffalo - Calgary 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)
Branky: 31. Ristolainen, 36. M. Foligno, 38. Deslauriers, 50. Larsson, 53. Eichel, 59. E. Kane - 24. Backlund, 37. Hamilton, 44. Monahan.

Philadelphia - Edmonton 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 12. Jakupov, 35. Hall, 37. Maroon, 52. Korpikoski. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta.

Pittsburgh - NY Rangers 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 38. Crosby, 39. Malkin, 40. Hörnqvist, 58. Kessel - 37. Kreider.

Toronto - Minnesota 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 28. Gardiner - 32. M. Koivu, 52. Granlund.

Nashville - New Jersey 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 9. C. Smith, 18. Ribeiro, 23. Gaustad, 58. Forsberg - 60. a 62. Henrique, 17. Palmieri, 28. Smith-Pelly, 50. Zajac.

Winnipeg - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 17. a 58. Scheifele, 50. Myers - 27. De Haan, 49. Prince, 60. Lee, 63. Okposo.

Colorado - Florida 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 6. Landeskog, 14. Boedker, 45. Duchene - 10. Gudbranson (Jágr), 33. Campbell. Hvězdy zápasu: 1. Pickard, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Jágr.

Arizona - Anaheim 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
Branky: 30. Duclair - 5. McGinn, 6. Rakell, 22. Fowler, 34. Manson, 40. Perry.

Ottawa - Tampa Bay 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 46. Methot - 25. Paquette, 39. Palát, 59. Kučerov, 60. Stamkos. Střely na branku: 34:29.

Los Angeles - Montreal 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Kopitar, 4. Pearson, 46. King - 19. Subban, 55. Eller.

Vancouver - San Jose 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 8. Virtanen, 19. Bärtschi - 31. Hertl, 41. Burns (Hertl), 46. Marleau. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Virtanen (Vancouver), 3. Hertl.