Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Jágr zářil. Gólem a asistencí pomohl Floridě k výhře nad Vancouverem

7:05
NEW YORK - Jaromír Jágr pomohl v NHL gólem a asistencí k výhře Floridy nad Vancouverem 5:4 po samostatných nájezdech a osamostatnil se na 4. místě historické tabulky střelců. Český hokejový veterán si připsal svou 732. trefu, odpoutal se od Marcela Dionnea a na třetího Bretta Hulla ztrácí devět branek.

Jágr v dresu Panthers. foto: Reuters

Jágr, který byl vyhlášen první hvězdou utkání, se prosadil 12 sekund před koncem první třetiny, kdy zůstal v přesilové hře zcela nekrytý před brankou a po přihrávce Aleksandera Barkova vyrovnal na 2:2. Byl to jeho desátý zásah v sezoně.

Ve druhé třetině byl pak hlavním strůjcem gólu na 4:3, když po faulu na něj hráli Panteři další přesilovku. Jágr se znovu ocitl nehlídaný před brankovištěm, místo střely ale zadovkou přihrál k druhé tyči a Aaron Ekblad pohodlně skóroval do odkryté branky.

Hosté vyrovnali ještě do přestávky zásluhou Daniela Sedina po rychlém protiútoku dva na jednoho. Ve třetí třetině už branka nepadla a nakonec o zisku dalšího bodu rozhodly až nájezdy, které Panthers vyhráli 2:1 a prodloužili tak svou vítěznou sérii na čtyři zápasy.

Skvělou gólovou přihrávku předvedl také David Krejčí, jehož Boston zdolal New Jersey 2:1 po nájezdech. Český útočník se blýskl v 7. minutě, kdy chytrým bekhendovým pasem od zadního mantinelu vybídl ke skórování Louie Erikssona. Za hosty, do jejichž sestavy se nevešel Patrik Eliáš, vyrovnal ve druhé třetině Andy Green, o výhře Bruins pak rozhodl hned v první sérii penaltového rozstřelu Ryan Spooner.

Desátou výhru v sezoně vychytal Petr Mrázek, jenž si připsal 26 zákroků při vítězství Detroitu 4:2 nad Calgary. Asistenci u druhého gólu Flames zaznamenal Jiří Hudler.