Jágr vstřelil hattrick jako nejstarší hráč NHL, překonal Gordieho Howea

8:11
NEW YORK - Jaromír Jágr překonal v sobotním utkání NHL jeden z rekordů Gordieho Howea, když se stal v necelých 43 letech nejstarším hráčem v historii soutěže, který zaznamenal hattrick. Český útočník nasázel tři branky v jednom utkání poprvé od roku 2006 a shodou okolností opět do sítě Philadelphie, kterou porazilo New Jersey 5:2.

Jaromír Jágr vyhlášený hvězdou zápasu. foto: ČTK

Jágr, první hvězda zápasu, odstartoval střelecký koncert v úvodní třetině. V ní se díky chybám soupeře trefil dvakrát.

Nejprve těžil ze špatné rozehrávky brankáře Raye Emeryho a z ostrého úhlu zasunul puk do prázdné klece. Podruhé obral při napadání o puk v útočném pásmu obránce Marka Streita a z pravého kruhu zvyšoval už na 3:0. Patnáctý hattrick v NHL zkompletoval ve 33. minutě, kdy se skvěle uvolnil před brankou a po přihrávce Scotta Gomeze pohotově skóroval.

Jednu ze dvou zbývajících branek Devils vstřelil po asistenci Martina Havláta taky Patrik Eliáš. Za Flyers, kteří se gólově prosadili až za hrozivého stavu 0:5, si připsal jednu přihrávku Jakub Voráček. Kladenský odchovanec i nadále zůstává v čele produktivity soutěže, ale jeho náskok se ztenčil na rozdíl dvou bodů, neboť druhý Tyler Seguin zaznamenal při výhře Dallasu 7:1 nad Minnesotou gól a asistenci.

Vedle Jágra sehrál mimořádný zápas i Martin Hanzal, který se gólem a třemi asistencemi podílel na výhře Arizony 6:3 nad Columbusem a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Český útočník posbíral všechny body v rozmezí 27. až 46. minuty, v nichž Coyotes otočili skóre z 1:2 na 6:2. Hanzal se prosazoval ze svého obvyklého stanoviště před brankou, odkud dal taky v závěru druhé třetiny vítězný gól.

Výsledky NHL:

Boston - Ottawa 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 37. Krug (Krejčí), 51. Marchand (Krejčí) - 33. Turris, 56. Hoffman, 61. Ryan. Střely na branku: 28:26. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Ryan (Ottawa), 2. Krejčí, 3. Marchand (oba Boston).

Los Angeles - Nashville 6:7 v prodl. (1:3, 2:2, 3:1 - 0:1)
Branky: 36. a 58. King, 1. Greene, 27. Martinez, 59. Gáborík, 60. Carter - 5. Fisher, 7. Wilson, 10. Ellis, 23. Ekholm, 24. Arcobello, 49. Jokinen, 61. Josi. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. Ellis (oba Nashville), 3. King (Los Angeles).

New Jersey - Philadelphia 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Branky: 14., 20. a 33. Jágr, 16. Eliáš (Havlát), 30. Gomez - 37. MacDonald (Voráček), 46. Lecavalier. Střely na branku: 18:20. Diváci: 15 066. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Gomez, 3. Henrique (všichni New Jersey).

NY Rangers - Buffalo 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)
Branky: 9. Brassard, 10. Kreider, 12. Nash, 13. Boyle, 23. Hagelin, 35. Fast - 23. Stafford. Střely na branku: 39:25. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 12:34 minuty, inkasoval čtyři branky z devíti střel a úspěšnost zásahů měl 55,56 procenta. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Boyle, 3. St. Louis (všichni NY Rangers).

Pittsburgh - Montreal 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 10. Perron - 3. Pacioretty, 7. Desharnais (Plekanec), 22. Gilbert, 55. Jemelin (Sekáč). Střely na branku: 31:33. Diváci: 18 630. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Gilbert (oba Montreal), 3. Perron (Pittsburgh).

Winnipeg - Toronto 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 24. Galiardi, 26. Halischuk, 31. Byfuglien, 44. Little, 51. Chiarot - 23. Santorelli. Střely na branku: 40:21. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Chiarot, 3. Little (všichni Winnipeg).

Dallas - Minnesota 7:1 (1:0, 5:1, 1:0)
Branky: 6. a 28. Fiddler, 26. Sceviour, 29. Seguin, 32. Cole, 38. Roussel, 59. Ritchie - 36. Vanek. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Fiddler, 2. Cole, 3. Seguin (všichni Dallas).

Arizona - Columbus 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Branky: 39. a 46. Gagner (na obě Hanzal), 14. Rieder, 27. Ekman-Larsson (Hanzal), 40. Hanzal (Erat), 44. Chipchura - 23. Tjutin, 25. Wisniewski, 59. Johansen. Střely na branku: 34:26. Diváci: 13 159. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Rieder, 3. Gagner (všichni Arizona).

Vancouver - Detroit 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 59. a 60. H. Sedin, 22. Edler, 51. Vrbata - 57. Tatar. Střely na branku: 24:30. Diváci: 18 870. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Edler (oba Vancouver), 3. Dacjuk (Detroit).

San Jose - St. Louis 2:7 (2:2, 0:2, 0:3)
Branky: 18. Karlsson, 19. Pavelski (Hertl) - 12., 26. a 60. Oshie, 20. Steen, 40. Shattenkirk, 42. Schwartz, 45. Jaškin. Střely na branku: 20:33. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Shattenkirk, 3. Steen (všichni St. Louis).

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.