Jágr vstřelil 750. gól v NHL a byl vyhlášen první hvězdou zápasu

7:35
NEW YORK - Jaromír Jágr jako třetí hokejista v historii dosáhl v NHL na metu 750 gólů. Čtyřiačtyřicetiletý útočník Floridy si jubilejní zásah připsal ve čtvrtečním domácím utkání s Washingtonem, byl i díky němu označen za první hvězdu zápasu, Panthers ale prohráli 2:4. Více branek než česká hvězda zaznamenali v zámořské lize pouze Gordie Howe (801) a Wayne Gretzky (894).

Jaromír Jágr nastřílel v NHL 750 branek. foto: ČTK

Jágr asistencí pomohl Floridě k výhře nad Detroitem, Hanzal skóroval i asistoval

„Je to hezké číslo, ale raději bych byl, kdybychom vyhráli,“ řekl Jágr, který vyrovnal ve 35. minutě na 2:2, poté co si v přesilové hře sjel do prostoru mezi kruhy a střelou nad lapačku překonal Bradena Holtbyho.

„Byla to dobrá akce, dobrá přihrávka a já byl ve střelecké pozici úplně volný,“ komentoval nejstarší hráč soutěže svůj první gól v sezoně.

„To vždy povzbudí, když se poprvé prosadíte. Měl jsem hodně šancí i předtím, ale nedokázal jsem dopravit puk do branky. Jsem rád, že to konečně vyšlo,“ doplnil český útočník.

Nyní je třetí i v historické produktivitě soutěže s bilancí 750 gólů a 1120 asistencí. Na druhého Marka Messiera ztrácí jen 17 bodů.

Nerozhodný stav 2:2 zlomil v poslední třetině Alexandr Ovečkin.

První gól v sezoně vstřelili i Faksa a Polák

Premiérový gól v novém ročníku vstřelili ve čtvrtečním programu NHL ještě další dva čeští hokejisté.

Boston - New Jersey 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 50. Marchand, 59. Bergeron (Pastrňák) - 45. Palmieri.

Philadelphia - Anaheim 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 25. Simmonds (Voráček), 31. Read - 12. Wagner, 37. Perry, 52. Garbutt.

Pittsburgh - San Jose 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)
Branky: 47. Malkin, 50. Wilson, 55. Hörnqvist - 26. Hertl, 37. Marleau.

Montreal - Arizona 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Branky: 14. Jemelin, 23. Mitchell, 25. Weber (Plekanec), 26. Galchenyuk, 53. Lehkonen (Plekanec) - 27. Chychrun (Vrbata), 37. Dauphin.

Tampa Bay - Colorado 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 20. a 40. Duchene, 48. Martinsen, 53. Söderberg.

Florida - Washington 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 14. Matheson, 35. Jágr - 9. Williams, 11. Kuzněcov, 48. Ovečkin, 59. Johansson. Hvězdy zápasu: 1. Jágr (Florida), 2. Ovečkin, 3. Holtby (oba Washington).

Minnesota - Toronto 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 31. a 52. E. Staal, 43. Dalpe - 30. Polák, 36. Matthews.

Dallas - Los Angeles 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 12. Faksa, 25. Jamie Benn, 58. Spezza - 9. Dowd, 22. Carter, 40. Pearson, 62. Martinez.

Calgary - Carolina 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 39. Brouwer, 49. Gaudreau - 8. Teräväinen, 17. Rask, 25. Stalberg, 60. Skinner.

Edmonton - St. Louis 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 27. Pitlick, 41. Lucic, 60. McDavid - 24. Jakupov (Jaškin).

Vancouver - Buffalo 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 32. Hansen, 50. D. Sedin - 52. Baptiste.

Radek Faksa využil zaváhání gólmana Petera Budaje při rozehrávce a trefou do odkryté branky vstřelil první gól Dallasu, který nakonec prohrál s Los Angeles 3:4 v prodloužení.

Obránce Roman Polák otevřel skóre střelou od modré čáry, ale s Torontem si po výsledku 2:3 neodvezl z Minnesoty ani bod.

K vítězství nevedl ani gól Tomáše Hertla, který pohotovou dorážkou vstřelil úvodní branku zápasu. San Jose totiž nevyšla v repríze posledního finále Stanleyova poháru poslední třetina, ve které ztratili na ledě Pittsburghu náskok 2:0 a prohráli 2:3.

„Během druhé přestávky jsem hráčům řekl, že můžou vyhrát i nepohledným hokejem. Na konci zápasu se neudělují body za styl,“ vysvětlil proměnu týmu trenér Pittsburghu Mike Sullivan.

Plekanec přispěl k výhře dvěma asistencemi

Po jedenácti měsících si v NHL zachytal brankář Carey Price, který dovedl Kanadu na letošním Světovém poháru k triumfu.

V úspěšnému návratu pomohla devětadvacetiletému gólmanovi také ofenzivní podpora spoluhráčů. Montreal vedl už ve 26. minutě nad Arizonou 4:0 a nakonec zvítězil 5:2.

„Byl dobrý jako obvykle. V klíčových chvílích nás podržel a samozřejmě všichni víme, co v něm máme. Je to skvělý hráč a bojovník. S ním v brance máte šanci vyhrát každý zápas,“ uvedl Shea Weber.

Ten před sezonou přišel z Nashvillu do Montrealu výměnou za P.K. Subbana a proti Arizoně vstřelil první gól v sezoně. Dvěma asistencemi se na výhře Canadiens podílel Tomáš Plekanec a na druhé straně si jednu přihrávku připsal Radim Vrbata.

Pastrňák asistoval u vítězné branky Bostonu

David Pastrňák asistoval u vítězné branky uzdravenému Patrici Bergeronovi, který ve svém prvním startu v sezoně rozhodl gólem v předposlední minutě o výhře Bostonu 2:1 nad New Jersey.

Český útočník uspěl v osobním souboji v rohu kluziště, puk posunul Bradu Marchandovi, který mezi kruhy našel Bergerona.

Bez vítězství v soutěži už je jenom Columbus, protože Carolina uspěla na ledě Calgary 4:2.

Do základní sestavy hostů se nevešli Martin Frk a Jakub Nakládal, který přišel o možnost nastoupit proti bývalým spoluhráčům. Domácí útočník Michael Frolík byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, byť nebodoval.