7:20aktualizováno  9:31
NEW YORK - Útočník Jaromír Jágr v premiérovém utkání za New Jersey nebodoval a s týmem Devils prohrál v Pittsburghu 0:3. Naopak Radim Vrbata odstartoval novou sezonu stejným způsobem, jak tu předchozí zakončil - hattrickem. Český hokejista vstřelil v NHL tři góly v jednom utkání popáté a hlavně jeho zásluhou Phoenix porazil New York Rangers 4:1. Úspěšný debut v NHL si odbyl Tomáš Hertl, který jednou asistencí přispěl k vítězství San Jose 4:1 nad Vancouverem.

Jaromír Jágr v debutu za New Jersey nebodoval. foto: ČTK

Jedenačtyřicetiletý Jágr, který v přípravě neodehrál ani jeden zápas, tak nenavázal na předchozí debuty za Philadelphii, Dallas a Boston, kde po návratu z Ruska hrál a vždy bodoval. Navíc se pokaždé na konci zápasu radoval z výhry. Nejvydařenějším bylo úvodní utkání za Dallas, kde se uvedl dvěma góly a stejným počtem asistencí. Tentokrát ale Jágr, který nastupoval v druhé formaci, nebyl tolik viditelný a během necelých 16 minut zaznamenal jedinou střelu.

Pittsburgh - New Jersey

"Pro spoustu našich hráčů to byl první zápas a v úvodu jsme se pomalu rozjížděli. A to bylo klíčové,“ řekl trenér Devils Peter DeBoer, jehož svěřenci inkasovali v první třetině dva góly. Třetí ránu jim soupeř zasadil v 52. minutě. "V druhé a třetí části jsme už byli lepším týmem, ale nedokázali jsme se prosadit,“ dodal kouč hostů.

Vrbatův střelecký koncert začal v 28. minutě za stavu 1:1, kdy v přesilové hře dorazil v prostoru před brankou svou střelu. I v druhém případě se mladoboleslavský rodák prosadil v početní výhodě. Tentokrát z pozice obránce vystřelil metr za vrcholem levého kruhu a i díky cloně Martina Hanzala jeho tvrdá rána skončila v síti. Hattrick zkompletoval další dorážkou po spolupráci s Hanzalem.

Phoenix - NY Rangers

"Je hezké, že jsem dal hattrick, ale hlavně jsem nadšený z toho, jak jsme hráli a že jsme porazili velmi dobrý tým,“ uvedl Vrbata, jenž loni dal v úvodním utkání dva góly, ale Coyotes nezískali v Dallasu ani bod. I proto měl český útočník radost, jak sezonu začali tentokrát. "Pustili jsme se do nich od úvodu a po většinu utkání jsme jim vnutili svůj styl hry. Hráli jsme tak, jak je potřeba hrát, abychom vyhrávali,“ podotkl.

U dvou jeho tref asistoval Hanzal, který v závěru svedl bitku s Rickem Nashem. Oba si vyměnili jen pár ran, než je rozhodčí od sebe oddělili.

Druhým českým hokejistou, který ve čtvrtečním programu NHL řešil spor s protihráčem ručně, byl Radko Gudas z Tampy Bay. Tvrdý obránce si v zápase připsal nejvíce střetů ze všech hráčů a po jednom z nich ho na souboj vyzval Jarome Iginla. Útočník Bostonu měl v bitce navrch, stejně jako Bruins, kteří i s přispěním jedné asistence Davida Krejčího zdolali Tampu Bay 3:1.

Hertl, jehož trenér zařadil do elitní formace San Jose a který podle odborníků bude patřit k adeptům na zisk ocenění pro nováčka roku, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Právě po jeho akci nastartovali Sharks obrat z 0:1 na 4:1, když devatenáctiletý útočník zachytil soupeřovu chybnou rozehrávku, zavezl puk do pásma a po jeho přihrávce vyrovnal Brent Burns.

San Jose - Vancouver

Útočník Jiří Hudler z Calgary zvýšil v utkání s Washingtonem na 3:0 a dostal do domácí branky krajana Michala Neuvirtha, který v 17. minutě vystřídal Bradena Holtbyho. Nasazení rodáka z Ústí nad Labem týmu Capitals prospělo a nakonec zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech. Neuvirth zneškodnil 27 z 28 střel a v rozstřelu si poradil s oběma pokusy, přičemž v druhém případě na něho nevyzrál právě Hudler.

To hráči St. Louis si rychle vypracovaný náskok z úvodu utkání vzít nenechali. V desáté minutě i díky trefě Vladimíra Sobotky vedli doma nad Nashvillem 3:0, a přestože hosté snížili na rozdíl jediné branky, Blues nakonec soupeře udolali 4:2.

Výsledky NHL:

Boston - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. Kelly, 39. Lucic (Krejčí), 45. P. Bergeron - 31. Filppula. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17 565.

Pittsburgh - New Jersey 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Kobasew, 13. Crosby, 52. Adams. Střely na branku: 21:27. Diváci: 18 621.

Washington - Calgary 5:4 po sam. nájezdech (0:3, 3:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 32. a 36. Ovečkin, 28. Carrick, 55. Bäckström, rozh. nájezd Grabovskij - 6. D. Jones, 11. Stempniak, 17. Hudler, 30. Bouma. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 48 minut, inkasoval jeden gól z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 96,43 procenta. Střely na branku: 39:39. Diváci: 18 506.

Minnesota - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 2. Cooke, 18. Brodin - 8. Doughty, 54. J. Carter, rozh. nájezd Kopitar. Střely na branku: 29:18. Diváci: 18 511.

St. Louis - Nashville 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Backes, 6. Sobotka, 10. Oshie, 32. Steen - 11. Fisher, 26. Legwand. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18 851.

Dallas - Florida 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 28. Chiasson, 48. Dillon - 56. a 59. Goc (na první Fleischmann), 18. Gomez, 51. Barkov. Střely na branku: 27:39. Diváci: 16 100.

Phoenix - NY Rangers 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 28., 42. a 48. Vrbata (na první a třetí Hanzal), 4. Chipchura - 24. M. Staal. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 125.

San Jose - Vancouver 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 26. Burns (Hertl), 39. Braun, 55. Marleau, 56. Wingels - 10. Garrison. Střely na branku: 35:22. Diváci: 17 562.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...