Jágr už má jistotu. Sezonu si prodlouží účastí v play off NHL

21:31
BOSTON - Hokejisté Floridy s českou hvězdou Jaromírem Jágrem mají definitivní jistotu postupu do play off NHL. Rozhodla o tom nedělní porážka jejich divizních rivalů Bostonu 4:6 v Chicagu, kterou neodvrátil gólem David Pastrňák.

Jaromír Jágr foto: ČTK/AP

Florida je po sobotním vítězství nad Montrealem v čele tabulky Atlantické divize a před čtvrtým Bostonem, jemuž zbývají odehrát už jen tři zápasy, má k dobru nedostižných sedm bodů. Bruins jsou na nepostupové příčce, k play off jim schází bod.

Florida: Kdo jiný by měl získat cenu za oddanost hokeji, než Jágr?

Boston prožil v Chicagu katastrofální první polovinu zápasu. Do 35. minuty inkasoval šest branek a prohrával 0:6. Hattrick zaznamenal nejproduktivnější hráč soutěže Patrick Kane, jenž ještě přidal asistenci a dostal se na hranici 100 bodů v sezoně. Čtyři body (1+3) si připsal také Artěmij Panarin.

Blackhawks si však zápas zkomplikovali poté, co v poslední minutě druhé části dovolili Bostonu vrátit se alespoň částečně do zápasu. V čase 39:44 vstřelil první gól Bruins Pastrňák po sólovém nájezdu, do nějž ho vyslal David Krejčí. O 11 sekund později skóroval ještě Patrice Bergeron, jenž přidal třetí gól na začátku třetí části. Na rozdíl dvou gólů dostal hosty v 50. minutě Brad Marchand, ale víc už Bruins nezvládli.

Výsledek NHL

Chicago - Boston 6:4 (2:0, 4:2, 0:2)

Branky: 19., 21. a 35. P. Kane, 14. Anisimov, 22. Toews, 26. Panarin - 40. a 43. Bergeron, 40. Pastrňák (Krejčí), 50. Marchand. Střely na branku: 34:46. Diváci: 22.156. Hvězdy utkání: 1. Kane, 2. Panarin (oba Chicago), 3. Bergeron (Boston).

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...