Jágr slaví svůj 740. gól v NHL. Je čtvrtým hráčem bodujícím ve 44 letech

7:14
NEW YORK - Jaromír Jágr vstřelil ve čtvrtečním utkání proti San Jose svůj 740. gól v NHL, Florida ale nakonec prohrála 1:2 po samostatných nájezdech. Ve třetím zápase za sebou skóroval Martin Hanzal, navrch přidal dvě asistence a přispěl tak k výhře Arizony 6:3 nad Dallasem, v jehož dresu se jednou prosadil Aleš Hemský.

Jágr je čtvrtým hráčem v historii, který trefil gól po svých 44. narozeninách. foto: AP

Jágr se stal čtvrtým hráčem v historii ligy, jenž se trefil po 44. narozeninách, které oslavil v pondělí. Naposledy to dokázal v březnu 2008 obránce Chris Chelios, jemuž tehdy bylo už 46 let. Český veterán ve 43. minutě otevřel skóre do té doby bezbrankového utkání, když se k němu po rychlém protiútoku odrazil puk po střele Vincenta Trochecka a on jej pohotově doklepl do sítě. Jágrovi, který byl vyhlášen druhou hvězdou večera, tak schází jediný zásah, aby se v historickém pořadí střelců dotáhl na třetího Bretta Hulla.

Jágr: Není to o věku, ale o pocitu. Pil jsem deset kafí denně a teď žádné

Žraloci však potvrdili, že jsou druhým nejúspěšnějším týmem na hřištích soupeřů, kde si připsali už dvacáté vítězství v sezoně. Zasloužili se o to Logan Couture, který ve 49. minutě vyrovnal na 1:1 a poté Joonas Donskoi a Joe Pavelski, kteří uspěli v nájezdech. V dresu Panterů, kteří vyhráli předchozích šest rozstřelů, se prosadil pouze Nick Bjugstad.

Hanzal chytil v únoru formu jako hrom. Gól a dvě nahrávky zaznamenal podruhé v řadě a v posledních pěti zápasech posbíral 8 bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí. Proti Dallasu dal důležitý gól na 4:2, když ve 48. minutě využil přesilovou hru. O minutu později sice snížil Hemský, za dalších 41 sekund ale vrátil domácím dvoubrankový náskok Tyler Gaudet a vítězství pak Kojoti pojistili gólem do prázdné branky při power play.

Kouč mi dal fakt nádhernej dárek. Musel jsem hlídat Crosbyho, stěžuje si Jágr

Brankář Petr Mrázek inkasoval podruhé za sebou pět gólů a jeho Detroit prohrál v Pittsburghu 3:6. Český gólman vůbec poprvé v sezoně předčasně střídal poté, co Penguins ve 47. minutě zvýšili na 5:2. Pětkrát kapituloval v základní hrací době také Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg podlehl Tampě 5:6 po nájezdech.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.