Jágr si připsal čtyři body, Hemský zařídil výhru Ottawy

7:17aktualizováno  10:38
NEW YORK - Nejpovedenější zápas v sezoně sehrál v pondělí Jaromír Jágr. Český útočník si poprvé v tomto ročníku NHL připsal čtyři body, když gólem a třemi asistencemi výrazně přispěl k výhře New Jersey nad Floridou 6:3.

Hokejisté New Jersey s českými zástupci Jaromírem Jágrem a Markem Židlickým slaví vstřelenou branku do sítě Florida Panthers foto: ČTK

Jágr, který bodoval poprvé po čtyřech zápasech, v nichž vyšel naprázdno, byl vyhlášen druhou hvězdou večera za Travisem Zajacem, jenž vstřelil svůj premiérový hattrick v NHL. Kladenský odchovanec se navíc s 64 body vrátil do čela produktivity českých hráčů v lize, když o bod přeskočil Davida Krejčího.

Zajac otevřel skóre už po 12 sekundách hry, když se po vyhraném vhazování v útočném pásmu Jágrem tečovaná střela odrazila od břevna do brankoviště a Zajac puk dotlačil za záda gólmana Ellise.

V 10. minutě Jágr 24. gólem v sezoně zvýšil poté, co důrazným napadáním v útočném pásmu vybojoval puk a vzápětí zavěsil pohotovou střelou z pravého kruhu pro vhazování. O další dvě minuty později už vedli "Ďáblové" 3:0 po druhém zásahu Zajaca, který se prosadil v přesilové hře.

Na vítězství se ale domácí hokejisté ještě nadřeli. Ve druhé třetině se totiž "Panteři" dokázali dvakrát přiblížit na rozdíl jediného gólu, až teprve ve třetí třetině Devils znovu získali pohodlný náskok. Ve 45. minutě zvýšil na 5:3 ve vlastním oslabení prvním gólem v sezoně švédský mladík Jacob Josefson, v 50. minutě pak Zajac zkompletoval hattrick a uzavřel střelecký účet večera.

"Kdyby dával pozor a proměnil všechny šance, mohl mít hattrick už po deseti minutách," prohlásil po utkání Jágr se svým typickým humorem. A vrátil se na začátek druhé třetiny, kdy soupeř nejprve snížil na 2:3 a posléze na 3:4. "Začali jsme s nimi hrát hokej nahoru dolů a to nemůžeme. Oni jsou v tomhle určitě lepší, zatímco my nemáme na takový styl vhodné typy hráčů," zdůraznil Jágr.

Po třetím inkasovaném gólu ve 27. minutě skončil zápas pro Martina Brodeura, jehož trenér Peter DeBoer nahradil Corym Schneiderem. A ten už ve zbytku utkání neinkasoval. "Nijak ho z těch tří gólů neviním. Ale potřebovali jsme nějaký budíček a přišlo mi, že oddechový čas by nebyl to pravé," vysvětlil DeBoer.

Devils si díky vítězství udrželi 11. místo v tabulce Východní konference a ztrácejí jen tři body na osmý Columbus. Jen o bod méně má Ottawa, která porazila 2:1 po nájezdech Carolinu.

Sestřih z utkání New Jersey - Florida

Rozhodující penaltu proměnil ve druhé sérii Aleš Hemský, který předtím přihrál i na jediný gól Senators v základní hrací době a zámořští novináři ho zvolili nejlepším hráčem utkání. Hemský, známý hračička, možná při rozstřelu překvapil brankáře Cama Warda tím, že nevymýšlel nic zvláštního a jednoduše vypálil švihem. Žádný jiný hráč se neprosadil.

Ottawa vyhrála potřetí v řadě a bodovala v pátém utkání za sebou. Z předchozích dvanácti duelů přitom vyhrála jen dva. "V posledních třech čtyřech zápasech nás hodně podržel brankář, v tom je asi největší rozdíl. Také hrajeme víc jako tým," vyjmenoval Hemský důvody, proč se Senators stále drží ve hře o postup do play off.

Sestřih z utkání Ottawa - Carolina

Naopak s hrůzou bude vzpomínat na pondělní večer Ondřej Pavelec, který se vrátil do branky Winnipegu po dvoutýdenní přestávce zaviněné zraněním. Duel s Anaheimem se dlouho vyvíjel skvěle, český gólman držel skoro dvě třetiny čisté konto a Jets vedli 4:0. Pak však "Kačeři" předvedli senzační obrat a nakonec zvítězili 5:4 v prodloužení.

Pavelce, jenž si připsal 31 zákroků, poprvé překonal ve 38. minutě Nick Bonino. Přesto měli před třetí třetinou hosté tříbrankovný náskok. Jenže ve 44. minutě vstřelil druhý gól Anaheimu v přesilovce Ryan Getzlaf a za dalších 70 sekund snížil na rozdíl jediného gólu Hampus Lindholm.

Winnipeg pak hájil těsný náskok až do poslední minuty, kdy při power play vyrovnal Corey Perry. Hned po 16 sekundách prodloužení pak dokonal obrat Stephane Robidas.

Sestřih z utkání Anaheim - Winnipeg

Výsledky NHL

Ottawa - Carolina 2:1sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 2. Zibanejad (Hemský), rozhodující sam. nájezd Hemský - 5. Skinner. Střely na branku: 29:31. Diváci: 16.732.

New Jersey - Florida 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Branky: 1., 12. a 50. Zajac (na první a na třetí Jágr), 10. Jágr, 24. Clowe (Jágr), 45. Josefson - 18. Kulikov, 21. Boyes, 27. Pirri. Střely na branku: 32:22. Diváci: 15.209.

Los Angeles - Minnesota 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky: 7. Martinez, 32. Justin Williams - 24. Parise, 44. Moulson, 45. M. Koivu. Střely na branku: 20:20. Diváci: 18.118.

Anaheim - Winnipeg 5:4p (0:2, 1:2, 3:0 - 1:0)

Branky: 38. Bonino, 44. Getzlaf, 45. Lindholm, 60. Perry, 61. Robidas - 9. Trouba (Frolík), 14. Halischuk, 21. Wheeler (Pavelec), 31. Tangradi. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 36 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Střely na branku: 36:37. Diváci: 17.174.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...