Rekordman Jágr okouzlil i vedení ligy: ‚68‘ se stala první hvězdou týdne

19:14
NEW YORK - Hokejová legenda Jaromír Jágr se stala první hvězdou uplynulého týdne NHL. O ocenění nejproduktivnějšího hráče Floridy Panthers v letošní sezoně informoval jako první sám floridský klub na twitterovém účtu.

Jaromír Jágr slaví. foto: ČTK/AP

Jágr v posledním týdnu nastoupil do tří zápasů a připsal si na konto tři góly, celkem jich už v NHL vstřelil 742 a dostal se na třetí místo historických tabulek hned za legendy největší Wayna Gretzkého (894 branek) a Gordieho Howea (801).

Jágr při výhře nad Pittsburghem 2:1 po samostatných nájezdech sice vyšel naprázdno, ale stal se desátým hráčem v historii (a teprve druhým útočníkem), který v 44 letech nastoupil v NHL. Ve čtvrtek vstřelil při porážce od San Jose 1:2 po samostatných nájezdech jedinou branku Panthers. Vystoupení v uplynulém týdnu zakončil galapředstavením proti Winnipegu.

O vítězství 3:1 se postaral dvěma trefami a byl vyhlášen první hvězdou duelu. Nejprve ve 25. minutě po přihrávce Dmitrije Kulikova zamířil z mezikruží do levého horního růžku a v 54. minutě se nejlépe zorientoval před brankou a jubilejním dvacátým gólem v sezoně stanovil konečný výsledek.

Florida ve zmíněném období i díky příspěvku svého lídra, který v 56 zápasech nasbíral celkem 43 bodů (20+23), získala pět ze šesti možných bodů a s celkovým ziskem 75 bodů se drží na druhém místě ve Východní konferenci.

„Panteři“, na které v loňské sezoně chodilo v průměru 11 tisíc fanoušků, tak míří podruhé za posledních patnáct do bojů o Stanley Cup.

Druhou hvězdou týdne se stal útočník Minnesoty Wild Erik Haula, který si ve čtyřech duelech připsal sedm bodů (2+5), třetí pak brankář Craig Anderson z Ottawy, jenž vychytal ve třech duelech tři výhry, měl průměr 1,58 obdržené branky na utkání a úspěšnost zákroků 95,1 procenta

Jussi Jokinen's 800th career NHL game was a special one.He assisted on BOTH of Jaromir Jagr's historic goals.