Jágr se blýskl dvěma góly, Michálek nájezdem

9:26
FILADELFIE - Hokejový útočník Jaromír Jágr se dvěma góly v třetí třetině sobotního utkání NHL proti Carolině podílel na výhře Philadelphie 5:1 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Hlavním strůjcem vítězství Letců byl podle zámořských novinářů jeho spoluhráč Claude Giroux, který dal gól a na další tři přihrál.

Claude Giroux (vlevo) a Jaromír Jágr v dresech Philadelphie zvítězili proti proti Carolině vysoko 5:1 foto: ČTK

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Společně s Girouxem a Scottem Hartnellem zaznamenala Jágrova formace v zápase dohromady devět bodů. Jágr se poprvé prosadil v první minutě třetí dvacetiminutovky, když svou čtvrtou trefou v sezoně zlomil nerozhodný stav 1:1 a připsal si tak vítězný gól. V 53. minutě pak povedenou bekhendovou kličkou uzavřel skóre zápasu.

Letci se dokázali oklepat po dvou porážkách, při nichž dohromady inkasovali 14 gólů, včetně čtvrteční prohry 8:9 s Winnipegem. Ztracené sebevědomí nalezl především brankář Ilja Bryzgalov, jenž si připsal 24 zákroků, přičemž 17 z nich předvedl během úvodních čtyřicet minut utkání, po nichž byl stav 1:1.

Dvěma góly se v sobotu blýskl také Radim Vrbata a jeho Phoenix udolal Los Angeles 3:2 v prodloužení. Vrbata, jenž se trefil po sedmizápasovém půstu, navíc v páté minutě nastaveného času přihrál na vítězný gól Daymondu Langkowovi a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Vokoun a Neuvirth inkasovali sedmkrát

Naopak černý večer prožila dvojice českých gólmanů v dresu Washingtonu Tomáš Vokoun a Michal Neuvirth. V souboji s Vancouverem se podělili o sedm inkasovaných gólů a Capitals prohráli na ledě Canucks 4:7.

Vokoun odchytal úvodních dvacet minut, ale poté, co ze 17 střel pustil tři góly, poslal trenér Bruce Boudreau po přestávce do branky uzdraveného Michala Neuvirtha. Ten začal dobře a i díky němu Capitals smazali ztrátu z 1:3 na 3:3.

Útočník Canucks Christopher Higgins se snaží skórovat přes gólmana Tomáše Vokouna

Nakonec v druhé třetině Neuvirth inkasoval jeden gól a do třetí části šli Capitals za nadějného stavu 4:4. V závěrečné třetině však domácí Canucks třemi góly rozhodli o svém vítězství, přičemž rozhodující byla 47. minuta, v níž Neuvirth kapituloval dvakrát v rozmezí 34 sekund.

Pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL uhájil Milan Michálek z Ottawy, který v souboji s New Yorkem Rangers zaznamenal gól a asistenci a nakonec povedeným nájezdem v penaltovém rozstřelu rozhodl o výhře Senators 5:4.