Jágr s Eliášem bodovali, ale Devils pod širým nebem prohráli

18:23
NEW YORK/PRAHA - Hokejisté New Jersey prohráli v utkání na baseballovém Yankee Stadium s New Yorkem Rangers 3:7. Devils nepomohly ani dva góly Patrika Eliáše a dvě přihrávky Jaromíra Jágra. Duel, jenž deseti góly vyrovnal střelecký rekord NHL v zápasech pod širým nebem, sledovalo 50.105 diváků.

Michael Ryder (vlevo) se snaží prosadit přes bránícího Ryana McDonagha. foto: ČTK/AP

Skóre zápasu, který začal kvůli oslňujícímu odrazu slunce od ledu se zpožděním, otevřel Eliáš v 6. minutě a v polovině úvodní třetiny vrátil New Jersey po gólu Dominica Moorea jednobrankový náskok. U druhé trefy asistovali obránce Marek Židlický s Jágrem, který poté připravil i třetí branku pro Travise Zajaca.

Jágr se už díky první přihrávce osamostatnil na desátém místě v historické tabulce nahrávačů, když na 11. příčku odsunul někdejšího spoluhráče z Pittsburghu Maria Lemieuxe. Jednačtyřicetiletý útočník má na kontě 1035 asistencí a na devátého Marcela Dionnea jich ztrácí pět.

Rangers ještě v prvním dějství snížili na rozdíl jediné branky, střelecky nejproduktivnější třetinu všech dosavadních zápasů pod širým nebem zakončil Marc Staal.

Druhá třetina přinesla sněhovou vánici, která odvála naděje Devils na body. New York totiž strhl vedení na svou stranu díky dvěma gólům Matse Zuccarella a trefám Carla Hagelina s Rickem Nashem. Čtyřbranková kanonáda vyhnala z branky Martina Brodeura, jehož v závěrečném dějství nahradil Cory Schneider.

Náhradník Devils inkasoval jen jednou po trestném střílení Dereka Stepana a Jágr tak s Rangers prohrál v zámoří i druhé utkání pod širým nebem.

NHL Stadium Series na Yankee Stadium v New Yorku

New Jersey - NY Rangers 3:7 (3:2, 0:4, 0:1)

Branky: 6. a 11. Eliáš (na druhou Jágr, Židlický), 17. Zajac (Jágr) - 23. a 33. Zuccarello, 10. D. Moore, 17. M. Staal, 34. Hagelin, 40. Rick Nash, 51. Stepan z tr. střílení. Střely na branku: 22:26. Diváci: 50.105.