Jágr a spol. prohráli před rekordní návštěvou s Brnem

20:28aktualizováno  21:07
PRAHA - Hokejisté Kladna i s uzdraveným Jaromírem Jágrem ve šlágru 15. kola před rekordní návštěvou samostatné české extraligy 17.182 diváků extraligy prohráli v pražské O2 areně s Brnem 2:4. Druhá Kometa se tak přiblížila vedoucí Plzni na rozdíl dvou bodů a má ještě dva duely k dobru. Kladno kleslo na čtvrtou pozici.

Fanoušci Kladna v O2 areně foto: ČTK

Před zápasem převzal kladenský kapitán Pavel Patera pamětní dres s číslem 800 za nedávný jubilejním zápas v nejvyšší soutěži. Vstup do utkání vyšel Kometě. Nejdříve zahrozil Zohorna a po 55 vteřinách už po Divíškově přihrávce z rohu se zblízka trefil Jakub Svoboda. Už za 46 sekund mohl vyrovnat Melka, jehož fauloval v úniku Valach, ale kladenský útočník trestné střílení neproměnil.

Kladno - Brno 2:4

Branky a nahrávky: 29. T. Kaberle (Plekanec), 53. Jágr (Židlický, Plekanec) - 1. J. Svoboda (Divíšek, J. Hruška), 16. Bičánek (J. Hruška, J. Svoboda), 26. Petrovický (Holec, Erat), 33. J. Svoboda (Malec, Petrovický). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Horinek, Hejl. Vyloučení: 12:8. Využití: 2:1. Diváci: 17.182 (vyprodáno).

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Piskáček, T. Kaberle, Macholda, Mocek, J. Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Lukáč, Kuchler - Valský, Melka, Eberle.

Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Valach, Valábik - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Divíšek, J. Hruška - Erat, Petrovický, Holec - Dočekal, Koreis, M. Hořava.

Rytíři se pak ubránili při Jágrově trestu a v osmé minutě při signalizované výhodě sice poslal puk za Cháberova záda opět Jakub Svoboda, ale hra už byla přerušená pro ofsajd. Kladno v dlouhém oslabení odolalo a ještě mohlo udeřit po přečíslení Plekance s Židlickým na Milana Hrušku, který ale stihl situaci zachránit. Už v plném počtu měl další možnost Židlický, jenže v 16. minutě zvýšila Kometa. Plekancovo vyloučení potrestal po sedmi vteřinách střelou od modré čáry Bičánek.

V úvodu druhého dějství měl při přesilovce dvě šance kladenský Melka. Na druhé straně měl velkou šanci Holec. Rytíři následně odolali při Melkově trestu, ale ve 26. minutě udeřila opět Kometa. Holec nejdříve nabil Eratovi, který minul, opakovanou výzvu ale už využil Petrovický. V utkání přibyly tvrdé souboje i drobné potyčky.

Kladnu se pak naskytla po vyloučeních Čermáka a Švrčka na 81 vteřin přesilovka pěti proti třem a po šancích Jágra a Židlického ji využil dvě vteřiny před jejím vypršením střelou od modré čáry Kaberle.

Další možnost Středočechů měl Bicek a zpoza branky nepřekvapil Trvaje ani Hlaváč. Ve 33. minutě se při hře čtyř proti čtyřem prosadilo opět Brno, když po Malcově ideální přihrávce snadno skóroval podruhé v utkání Jakub Svoboda.

Historické návštěvy české extraligy

• 2012/13 (O2 arena) Kladno - Kometa Brno 15.kolo 17.182
  • 2010/11 (Plochodrážní stadion Pardubice-Svítkov) Pardubice - Kometa Brno 36. kolo 17.140
  • 2007/08 (O2 arena) Slavia Praha - Karlovy Vary 7. finále 17.123
  • 2008/09 (O2 arena) Slavia Praha - Karlovy Vary 4. finále 16.730
  • 2007/08 (O2 arena) Slavia Praha - Karlovy Vary 5. finále 16.617

Kometa měl utkání přes snahu Jágra a spol. plně ve své moci. Navíc se Kladno muselo bránit v dalších oslabeních. V 52. minutě při přečíslení dvou na jednoho s Paterou trefil Hlaváč konstrukci Trvajovy branky. Při Čermákově vyloučení ale už vykřesal naději pro Rytíře tečí rány Židlického Jágr. V dalších přesilovkách Kladna však brněnský gólman šance Kladna pochytal a nepřipustil drama v závěru.

Další úterní výsledky 15. kola extraligy

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Broš (Sičák, I. Rachůnek), 26. Tenkrát (Vallin, Hovorka), 60. Ton (Broš) - 13. Bulíř (Havíř, P. Nedvěd). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Bádal, J. Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 4220.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 2:3 SN (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Havlíček, 39. Vlasák (Gulaš, Martin Straka) - 54. Kempný (Hertl, Pospíšil), 55. Hertl (V. Růžička ml.), rozhodující sam. nájezd Kalla. Rozhodčí: Souček, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6, navíc Kempný (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5032.

Piráti Chomutov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. D. Hruška (Zálešák), 6. Hromas (Kraft, Bartejs) - 13. Hemský (Krejčí), 15. T. Zohorna, 47. Bartek, 50. Brendl (T. Zohorna), 55. Somík (Vašíček). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4315.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 7:3 (1:0, 4:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Orsava (Adamský, Peterek), 24. Rákos (Orsava), 31. M. Růžička (Zíb), 32. Polanský (D. Květoň), 33. Varaďa (Bonk), 46. M. Růžička (Bonk, Zíb), 60. M. Růžička (Varaďa, Hrabal) - 34. Pohl (MacDonald, D. Kohn), 37. D. Nosek (Pohl), 38. Zaťovič (Pech, MacDonald). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:2. Diváci: 3269.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 2:3 SN (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Kubiš (Holík, Linhart), 42. Čajánek (Ondráček, Matějíček) - 3. Huna (Štencel), 16. Svačina (Sloboda), rozhodující sam. nájezd Šedivý. Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 3477.