Jágr v nájezdech rozhodl o výhře Dallasu, ukončil tak sérii porážek

7:22aktualizováno  9:52
DALLAS - Hokejisté Dallasu ukončili v NHL sérii čtyř porážek, když v pátečním utkání zdolali na domácím ledě Phoenix 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodující penaltu proměnil ve čtvrté sérii Jaromír Jágr.

Jaromír Jágr (vlevo) a jeho spoluhráč Ray Whitney foto: ČTK

Jinak se číslo 68 v utkání neprosadilo, naopak o všechny tři branky Kojotů se postarali čeští hráči. Dvakrát se trefil Martin Hanzal, gól a asistenci zaznamenal Radim Vrbata, díky němuž hosté vedli po druhé sérii nájezdů 1:0.

Jenže v třetí sérii srovnal Jamie Benn a následně se prosadil i Jágr, který si najel před brankáře Smithe, přibrzdil a jeho prudká střela švihem s velkým štěstím proskákala mezi lapačkou a betonem až do branky.

"Pro fanoušky to byl jistě vzrušující moment, že rozhodl zrovna Jágr, hráč takového kalibru. Myslím, že nemusejí litovat utracených peněz za lístky," poznamenal s úsměvem trenér Glen Gulutzan.

Na výhře Dallasu se premiérovými góly v NHL podíleli nováčci Brenden Dillon a Antoine Roussel, který tak dokonce oslavil svůj první start v elitní zámořské soutěži.

Oba pomohli svému týmu protrhnout střeleckou nemohoucnost. Od zahajovacího zápasu sezony, v němž porazili 4:3 právě Phoenix, totiž Stars v dalších šesti utkáních vstřelili pouhých devět branek.

"Vítězství je nejlepší lék na naši psychiku. Ale myslím, že máme pořád na čem pracovat. Určitě musíme ještě více střílet," řekl po utkání trenér Gulutzan. "Tahle výhra nám každopádně pomůže věřit ve vlastní schopnosti, ale zároveň s tím se musí pozvednout i naše hra."

Pavelec Winnipeg nepodržel

Černý večer prožil Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg schytal debakl 3:8 na ledě Tampy Bay. Český gólman inkasoval pět gólů ze čtrnácti střel a už v 25. minutě se předčasně poroučel na střídačku.

8 6 (2+4)

Jets, kteří odjížděli z Winnipegu s třemi výhrami v řadě, prohráli potřetí ve čtyřech dnech. "Samozřejmě z toho nemáme radost. Musíme na tyhle zápasy rychle zapomenout a začít zase hrát to, díky čemu jsme předtím byli úspěšní," prohlásil trenér Claude Noel.

Dvěma trefami a jednou přihrávkou se na výhře Blesků podílel Cory Conacher, jenž se s 12 body (5+7) vyhoupl na první místo v tabulce produktivity nováčků.

Lightning si připsali pátou výhru v řadě a potvrdili pozici nejlépe střílejícího týmu v NHL. Dohromady mají na svém kontě 37 gólů, o šest více než druzí St. Louis Blues, kteří podlehli 3:5 Detroitu.

Tampa těží z přesilových her. První tři góly vstřelila Winnipegu v početní výhodě a vylepšila tak svou úspěšnost na 34 procent. "Máme dvě rovnocenné formace, které mohou dát gól. To je velká výhoda," poznamenal kouč Guy Boucher.

Ve všech pěti gólech Red Wings proti St. Louis měl prsty švédský kanonýr Henrik Zetterberg, který třikrát skóroval a na další dvě branky přihrál. Asistenci v dresu Blues zaznamenal Roman Polák.

Teprve druhou výhru v sezoně vybojovali hokejisté Washingtonu, kteří porazili Philadelphii 3:2. Capitals získali rozhodující náskok díky dvěma gólům v první desetiminutovce třetí třetiny a dali tak zapomenout na nepovedené závěry předchozích dvou zápasů.

"Konečně se nám povedla třetí třetina. V Ottawě i v Torontu jsme vedli, ale nedokázali jsme zápas dovést do vítězného konce. Tohle vítězství jsme už opravdu potřebovali, zvlášť vzhledem k naší pozici v tabulce," konstatoval útočník Nicklas Bäckström, který v 38. minutě vyrovnal na 1:1.

V brance Capitals tentokrát dostal před Michalem Neuvirthem přednost Braden Holtby a k vítězství přispěl 29 zákroky.

Naopak Alexandr Ovečkin vyšel bodově opět naprázdno a po osmi zápasech zůstává s bilancí 2+1 až sedmý v týmovém bodování. "Ale myslím, že to byl jeho zatím nejlepší zápas v sezoně. Měl plno šancí, na ledě ho bylo vidět," pochválil svou hvězdu trenér Adam Oates.

Výsledky NHL

Washington - Philadelphia 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 38. Bäckström, 44. Brouwer, 47. Wolski - 32. Gervais, 51. Schenn. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18.506.

Carolina - Ottawa 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 16. E. Staal. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.680.

Tampa Bay - Winnipeg 8:3 (3:0, 3:0, 2:3)
Branky: 8. a 21. Conacher, 15. Stamkos, 17. Lecavalier, 25. Thompson, 26. Purcell, 49. Malone, 59. Pouliot - 46. Enström, 47. Postma, 50. Ladd.

Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 25 minut, ze 14 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 64,3 procenta. Střely na branku: 25:29. Diváci: 19.204.

Detroit - St. Louis 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)
Branky: 7., 9. a 60. Zetterberg, 45. Ericsson, 52. Dacjuk - 10. Shattenkirk, 14. D'Agostini (Polák), 25. Berglund. Střely na branku: 31:26. Diváci: 20.066.

Dallas - Phoenix 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0)
Branky: 10. Roussel, 13. Dillon, 35. Ryder, rozh. nájezd Jágr - 21. a 39. Hanzal (na první Vrbata), 15. Vrbata. Střely na branku: 24:34. Diváci: 18.101.

Vancouver - Chicago 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Edler, rozh. nájezd Schroeder - 50. P. Kane. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.910.

Anaheim - Minnesota 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 27. a 45. Palmieri, 59. Ryan - 10. Scandella. Střely na branku: 31:27. Diváci: 13.007.

2. Edmonton 7 4 1 2 19:18 9
3. Minnesota 8 4 1 3 20:22 9
4. Colorado 7 3 0 4 16:19 6
5. Calgary 5 1 1 3 14:21 3