Jágr přihrál na vítězný gól. Florida díky tomu vyhrála už pojedenácté v řadě

7:10aktualizováno  7:27
NEW YORK - Jaromír Jágr přihrál ve čtvrtečním utkání NHL na vítězný gól Floridy, která uspěla na ledě Ottawy 3:2 a vylepšila klubový rekord na jedenáct výher v řadě. Na rozhodující gól přihrál také Jakub Voráček, který tak pomohl Philadelphii k výhře 4:3 v prodloužení v Minnesotě.

Jaromír Jágr a Aleksander Barkov se radují z vítězného gólu. foto: ČTK

Panteři položili základ k dalšímu triumfu ve 13. minutě, kdy získali vedení 2:0 díky dvěma gólům v rozmezí pouhých osmi sekund.

Jágr pobláznil Floridu. Vrátil fanoušky na stadion a naučil spoluhráče vyhrávat

Nejprve se přesnou trefou švihem prosadil Reilly Smith, hned po vhazování se puk dostal za branku Senators, odkud jej obránce Ottawy Fredrik Claesson naservíroval přímo na hůl soupeře a Vincent Trocheck se dělovkou z mezikruží nemýlil.

Ve druhé třetině domácí snížili, ve 48. minutě ale hosté odskočili znovu na dvoubrankový rozdíl.

Jaromír Jágr v obranném pásmu svou dlouhou hokejkou vystihl rozehrávku soupeře, zavezl puk až do útočné třetiny, tam si vyměnil puk s Jonathanem Huberdeauem a poté jej poslal před branku na Aleksandera Barkova, který kotouč protlačil za záda Craiga Andersona.

I Voráček asistoval u výhry

O dvě minuty později na sebe upozornil Milan Michálek, který se vrátil do sestavy Senátorů poté, co vynechal šestnáct zápasů kvůli zlomenému prstu.

Michálek usměrnil za záda Roberta Luonga střílenou přihrávku od modré čáry a snížil na 2:3, vyrovnat už se ale domácím nepodařilo.

Philadelphia ztratila v Minnesotě vedení 3:1, nakonec ale přece jenom získala dva body.

Voráček byl součástí nádherné kombinace v poslední minutě nastaveného času, když si v útočném pásmu vyměnil puk s Claudem Girouxem a poté jej poslal ke vzdálenější tyči na Michaela Del Zotta, který kotouč uklidil do odkryté branky.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Washington 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Nelson - 6. Chimera, 16. Ovečkin, 36. Schmidt, 58. Bäckström. Střely na branku: 35:38. Diváci: 14.261. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby, 3. Chimera (všichni Washington).

Ottawa - Florida 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 26. McCormick, 50. M. Michálek - 13. Smith, 13. Trocheck, 48. Barkov (Jágr). Střely na branku: 32:16. Diváci: 17.150. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. McCormick (Ottawa), 3. Luongo (Florida).

Minnesota - Philadelphia 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Scandella, 36. Zücker, 54. Parise - 30. a 65. Del Zotto (na druhou Voráček), 8. Couturier, 30. White. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19.125. Hvězdy zápasu: 1. Del Zotto, 2. Schenn (oba Philadelphia), 3. Scandella (Minnesota).

Calgary - Arizona 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 15. Gaudreau - 19. Ekman-Larsson, 42. Elliott. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.272. Hvězdy zápasu: 1. Domingue (Arizona), 2. Rämö (Calgary), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

Dallas - Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. Seguin, rozh. nájezd Sharp - 27. Perreault. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Perreault (Winnipeg).

San Jose - Detroit 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Ward - 10. Dekeyser, 54. Abdelkader. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 36 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,2 procenta. Střely na branku: 36:25. Diváci: 16.856. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek (Detroit), 2. Burns, 3. Ward (oba San Jose).

Los Angeles - Toronto 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 43. Muzzin, 49. Carter - 51. Holland. Střely na branku: 41:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík, 2. Muzzin (oba Los Angeles), 3. Reimer (Toronto).

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...