Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

8:00aktualizováno  10:15
NEW YORK - Útočník Jaromír Jágr se poprvé vrátil do Philadelphie, kde strávil uplynulou sezonu, s Bostonem si ale odvezl porážku 2:5. Dvěma góly se v úterním utkání NHL blýskl Roman Červenka, ani on ale s Calgary neslavil vítězství, hokejisté Flames prohráli na ledě Nashvillu 3:4.

Český hokejista Bostonu Bruins Jaromír Jágr foto: Mafra - David Neff

Jágr si při návratu do Philadelphie připsal jednu asistenci, když v 5. minutě přihrál Reddenovi na vyrovnávací gól na 1:1. "Letci" získali rozhodující náskok v polovině druhé třetiny, když skórovali dvakrát během sedmi sekund. Na 4:1 pak ve 46. minutě zvýšil svým 21. gólem v sezoně nejproduktivnější český hráč v NHL Jakub Voráček. Autorem druhého gólu Bruins byl David Krejčí. Zatímco Flyers si výhrou pouze spravili chuť na konci sezony, Boston prohrál popáté z posledních šesti zápasů a před blížícím se play off mu chybí pohoda.

"Na našich výkonech je vidět velký pokles. Špatně jsme kontrolovali puk a špatně řešili řadu situací. Pro mě je to signál, že hráči nebyli na zápas připraveni. Doufám, že tohle utkání pro nás bude něco jako budíček, ale to ukáže teprve čas," řekl zklamaný trenér Bostonu Claude Julien. Červenka zaznamenal proti Nashvillu svůj osmý a devátý gól ve svém premiérovém ročníku v NHL. Po jeho prvním zásahu se Flames ve 28. minutě dostali do vedení 2:1, pak však třikrát za sebou inkasovali a Červenka v 56. minutě pouze korigoval na konečných 3:4.

Predators přerušili sérii osmi porážek, která je stála účast v play off. Svým prvním gólem v NHL k jejich výhře přispěl i jednadvacetiletý nováček Austin Watson, který byl v úterý povolán z farmy v Milwaukee a odehrál čtvrtý zápas během pěti dnů. "Jsem ještě plný adrenalinu. Dát gól v NHL je samozřejmě splněný sen, ale hlavní je, že jsme vyhráli, byť už to nic moc neřeší," prohlásil Watson. Klíčový zápas o postup do play off nezvládli hokejisté Winnipegu, kteří s Ondřejem Pavelcem v brance podlehli Washingtonu 3:5.

Capitals si zajistili první místo v Jihovýchodní divizi

Capitals si zajistili první místo v Jihovýchodní divizi, Jets na 9. místě Východní konference ztrácejí bod na sedmou Ottawu a osmé New York Rangers, kteří prohráli i kvůli gólu a asistenci Tomáše Fleischmanna 2:3 na ledě Floridy. Winnipeg už ale čeká pouze poslední zápas základní části ve čtvrtek s Montrealem, zatímco Rangers hrají s Carolinou a poté ještě s New Jersey. Senators mají před sebou dokonce tři zápasy.

Jets sice dokázali ve druhé třetině smazat dvougólové manko, jenže ještě do druhé přestávky znovu dvakrát inkasovali a ve třetí třetině už stihli pouze snížit na 3:4. Pátý gól pak přidal do prázdné branky při power play v poslední minutě Alexandr Ovečkin, s 31 góly nejlepší střelec ligy. Washington zejména díky němu nebude chybět ve vyřazovacích bojích, přestože z prvních třinácti zápasů zkrácené sezony vyhrál jen dvakrát a ještě před měsícem ztrácel na 14. místě Východní konference na postupovou příčku sedm bodů.

"Nevzdali jsme se a dál jsme bojovali. A semkli jsme se jako tým, to je nejdůležitější," vyjmenoval ruský kanonýr hlavní příčiny obdivuhodného vzepětí Capitals. "Byli jsme v situaci, kdy se nám nedařilo, každý byl podrážděný a naštvaný, ale dokázali jsme se s tím poprat a výsledek vidíte," radoval se Ovečkin. Poprvé po šesti letech se do play off znovu probojovali New York Islanders. K jistotě postupu jim stačil i zisk bodu za prohru 3:4 po nájezdech s Carolinou.

"Nikdy jsem se po prohraném zápase necítil lépe," smál se útočník Frans Nielsen, jehož tým si vynutil prodloužení vyrovnávacím gólem 61 sekund před koncem třetí třetiny. O tom, jak velkého úspěchu Islanders dosáhli, svědčí i fakt, že Radek Martínek je jediným obráncem v týmu, který má s play off NHL zkušenosti - jsou však už devět let staré. Winnipeg už ale čeká pouze poslední zápas základní části ve čtvrtek s Montrealem, zatímco Rangers hrají s Carolinou a poté ještě s New Jersey.

VÝSLEDKY NHL

New Jersey - Montreal 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 14. Eliáš (Židlický), 18. Josefson, 25. Sullivan (Židlický) - 27. Pacioretty, 40. Eller. Střely na branku: 24:21. Diváci: 15.219.

Washington - Winnipeg 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky: 4. Hendricks, 18. Chimera, 35. Bäckström, 38. Perreault, 60. Ovečkin - 21. E. Kane, 35. Wheeler, 52. Antropov. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, ze 40 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 41:27. Diváci: 18.506.

Carolina - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. Sjomin, 17. J. Staal (Tlustý), 38. Dwyer, rozh. nájezd Nash - 7. Boyes, 28. Bailey, 59. Tavares. Střely na branku: 32:39. Diváci: 16.601.

Philadelphia - Boston 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 2. Hartnell, 32. Read, 32. Lauridsen, 46. Voráček, 49. Gagne - 5. Redden (Jágr), 49. Krejčí. Střely na branku: 30:41. Diváci: 19.717.

St. Louis - Colorado 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 12. Stewart, 23. Berglund, 26. McDonald (Sobotka) - 36. McLeod. Střely na branku: 34:18. Diváci: 15.427.

Nashville - Calgary 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 15. Legwand, 39. Spaling, 44. Watson, 45. Halischuk - 28. a 56. Červenka, 6. Brodie. Střely na branku: 32:18. Diváci: 17.113.

Minnesota - Los Angeles 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 17. Coyle, 17. Clutterbuck - 40. Carter. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.825.

Florida - New York Rangers 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 26. Fleischmann (Kuba), 48. Goc (Fleischmann), 59. Shore - 43. Pyatt, 60. Brassard. Střely na branku: 16:38. Diváci: 17.758.

San Jose - Dallas 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 13. Torres (Havlát), 55. Pavelski, 55. Couture - 15. Roussel, 21. Eriksson. Střely na branku: 37:26. Diváci: 17.562.

Pittsburgh - Buffalo 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Branky: 14. Kunitz, 52. Iginla - 13. a 60. Vanek, 47. Hecht, 58. Ott. Střely na branku: 42:33. Diváci: 18.630.

1. y-Vancouver 46 26 7 13 124:111 59
2. Minnesota 46 25 3 18 118:120 53
3. Calgary 46 19 4 23 126:153 42
4. Edmonton 45 17 7 21 111:127 41
5. Colorado 46 15 7 24 110:145 37