Jágr poslal Kladno gólem do baráže. Tam se střetne s Budějovicemi, Chomutovem a Pardubicemi

20:05
jihlava/vsetín - Hokejisté Kladna si stejně jako loni zahrají v baráži o postup do extraligy. V semifinále play off Chance ligy totiž vyhráli v pátém duelu v Jihlavě 4:2 a celou sérii pak vyhráli 4:1. Stejným výsledkem vyhrály svou sérii České Budějovice, které v pátém duelu vyhrály ve Vsetíně 2:0.

Jaromír Jágr poslal gólem na 4:2 své Kladno do baráže o extraligu. foto: Stanislav HeloňaMAFRA

O postup mezi elitu budou bojovat s Pardubicemi a Chomutovem, nejhoršími celky sezony nejvyšší domácí soutěže.

Kladno s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem v sestavě vyhrálo páté semifinále play off na ledě Jihlavy 4:2.

Jágr jednou skóroval, Plekanec na dva góly nahrál. Jihočeši uspěli po výsledku 2:0 ve Vsetíně. Oba vítězné kluby opanovaly série poměrem 4:1 na zápasy.

Středočeši i Českobudějovičtí usilují o návrat do extraligy už delší dobu. Kladno sestoupilo v roce 2014 a teprve loni si proklestilo cestu až do baráže, ale v ní skončilo s odstupem poslední.

České Budějovice přišly o účast mezi elitou po přesunu týmu spolu s extraligovou licencí během léta 2013.

Motor se dostal do baráže v letech 2015 a 2017, ale v obou případech tabulku rovněž uzavíral.

Semifinále - 5. zápasy:

Jihlava - Kladno 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky:
10. Harkabus, 41. Skořepa - 11. Melka, 18. J. Strnad, 31. B. Nash, 47. Jágr. Rozhodčí: Zubzanda, Kubičík - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:5, navíc J. Říha (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5634. Konečný stav série: 1:4.

Vsetín - Motor České Budějovice 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky:
 24. Bradley, 26. M. Beránek. Rozhodčí: Wagner, Souček - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 8:11. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4120. Konečný stav série: 1:4.

Jihlava odehrála proti Kladnu v boji o naději povedenou první třetinu, jenže Středočeši v ní byli efektivnější.

Hned zkraje viděli diváci dvě sóla. Martina Osmíka vychytal Lukáš Cikánek a po chvilce se nenechal zahanbit ani jeho jihlavský protějšek David Honzík proti Jakubu Strnadovi.

V 10. minutě otevřel skóre brzy po buly Tomáš Harkabus, když se trefil parádně z mezikruží, jenže elán Dukly zchladil už po 65 sekundách dorážkou Antonín Melka.

Domácím pak zásluhou přesilovky a velkého tlaku téměř tři minuty zatápěla formace Rytířů s Plekancem a Jágrem.

Pak měli Jihlavští štěstí, když Tomáš Redlich trefil tyčku, jenže chvilku poté se ujal Strnadův pokus a bylo to 1:2.

Obrat navíc ve druhém dějství potvrdil při přesilovce Brendon Nash. V nástupu do třetí části se sice Dukla dostala ještě na dostřel díky povedené ráně Josefa Skořepy, jenže pak zblízka po Plekancově nahrávce uklidnil hosty Jágr.

Hokejisté Českých Budějovic ve třech úvodních zápasech série ani jedinkrát neinkasovali, ale ve čtvrtém utkání před svými fanoušky místo završení postupu selhali a prohráli 3:4.

Dnes přišla náprava. A dokonce počtvrté s čistým štítem. V první bezbrankové třetině měl první možnost domácí Tomáš Pitule, na druhé straně trefil Martin Heřman tyč. Rozhodlo se v nástupu do druhé části, kdy hosté dvakrát udeřili.

Nejprve na začátku 24. minuty posadil Jihočechy na koně Cody Bradley, jemuž ale ke gólu vydatně pomohla nepřesná rozehrávka Vsetínských ve vlastním obranném pásmu.

Ve 26. minutě domácí propadli znovu a dokonce v oslabení je nachytal Martin Beránek.

Lukáš Endál pak trefil ještě tyč, ale ani tento kousek štěstí domácím ke zvratu nepomohl. V 54. minutě mohl Jiří Drtina odčarovat kouzlo gólmana Petra Kváči, také jeho pokus ale zastavila branková konstrukce.