Jágr pomohl gólem ke 12. výhře Floridy v řadě. Na Hulla už mu chybí jen 4 zásahy

7:04
NEW YORK - Jaromír Jágr vstřelil v nedělním utkání NHL svůj 15. gól v sezoně, Florida zvítězila 2:1 v Edmontonu a připsala si dvanáctou výhru v řadě. Na Bretta Hulla, jemuž patří v historické tabulce střelců základní části třetí místo, tak ztrácí už jen čtyři branky.

Jaromír Jágr v dresu floridských Panthers. foto: AP

Jágr už ve 4. minutě otevřel skóre zápasu, když na obranné modré čáře vypíchl kotouč obránci Oilers Darnellu Nursemu a unikl do samostatného nájezdu.

Kladenský veterán několikrát zamíchal pukem na hokejce, a přestože mu ve finále přeskočil čepel a on dokončil kličku do bekhendu naprázdno, proskotačil kotouč brankáři Camu Talbotovi mezi betony až do sítě.

Třiačtyřicetiletý český útočník byl na ledě i u druhého gólu Panterů.

První útočná formace na několik vteřin sevřela obranu soupeře v jeho pásmu a obléhání úspěšně zakončili Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau. První přihrál zpoza branky, druhý pohotově zakončil a hosté vedli 2:0.

Jágr přihrál na vítězný gól Floridy.
Jaromír Jágr slaví gól se svými spoluhráči z Floridy.

Z útočné produkce Panthers to tentokrát bylo vše, na úspěch to však stačilo.

Ve 13. minutě sice snížil Mark Letestu, brankář Al Montoya, který tentokrát dostal přednost před Robertem Luongem, ale ve zbytku utkání už neinkasoval, zaznamenal 24 zákroků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Mrázek vychytal i Anaheim

Petr Mrázek vychytal všechny čtyři výhry Red Wings v řadě, přičemž za poslední tři zápasy dostal dohromady jen dva góly.

V neděli na něho vyzrál pouze Corey Perry, který ve 14. minutě vyrovnal na 1:1. Pak už ale český gólman zavřel branku a vítězství Detroitu zařídil gólem v 57. minutě Riley Sheahan.

Výsledky NHL

Winnipeg - Buffalo 2:4 (1:2, 1:0, 0:2) Branky: 6. Wheeler, 21. Perreault - 2., 15. a 60. Reinhart, 45. Foligno.

Washington - Ottawa 7:1 (2:0, 3:1, 2:0) Branky: 37. a 50. Ovečkin, 9. Justin Williams, 11. Oshie, 27. Sill, 28. Orlov, 49. Wilson - 24. Hoffman.

Edmonton - Florida 1:2 (1:2, 0:0, 0:0) Branky: 13. Letestu - 4. Jágr, 8. Huberdeau.

Minnesota - New Jersey 1:2 (0:0, 0:0, 1:2) Branky: 44. Parise - 42. Henrique, 47. Merrill.

Anaheim - Detroit 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) Branky: 14. Perry - 1. Tatar, 57. Sheahan. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 31 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta.

Chicago - Colorado 6:3 (2:0, 4:2, 0:1) Branky: 17. a 33. P. Kane, 22. a 39. Hossa, 9. Mashinter, 35. Toews - 26. a 30. Duchene, 56. MacKinnon.