Jágr odstoupil kvůli zranění třísel. Plekanec prvním gólem v sezoně zařídil výhru Montrealu

11:45
WASHINGTON/MONTREAL - Tomáš Plekanec se prvním gólem v letošní sezoně NHL podílel na výhře Montrealu nad Philadelphií 5:4. Na dva góly poražených, v jejichž brance odchytal celý zápas Michal Neuvirth, přihrál Jakub Voráček. Sobotní utkání Floridy ve Washingtonu nedohrál Jaromír Jágr, který v první třetině odstoupil ze hry kvůli zranění třísel. Jeho tým prohrál 2:4.

Jágr odstoupil kvůli poranění třísel. foto: ČTK/AP

Canadiens se výhrou rehabilitovali za páteční debakl 0:10 v Columbusu.

Lídr NHL poprvé v sezoně prohrál. V Columbusu musel skousnout debakl 0:10

Plekanec byl autorem vítězného gólu, když se v 51. minutě v oslabení dostal jako první k vyhozenému puku v útočném pásmu, z kruhu pro vhazování prostřelil Neuvirtha ranou po ledě a zvýšil na 5:3. Hosté už pak dokázali pouze snížit.

„Určitě to byl hodně důležitý gól,“ konstatoval Plekanec, na němž bylo hned po úspěšné trefě patrné, jak si oddychl. Skóroval totiž poprvé od 4. dubna.

Na pět gólů stačilo Montrealu pouhých sedmnáct střel. Neuvirthovi zápas příliš nevyšel, připsal si jen 12 zákroků a na jeho vrub šel hlavně gól na 4:2. Český gólman ve 44. minutě špatně rozehrál puk u zadního mantinelu a Phillip Danault skóroval do odkryté branky.

Výsledky NHL

Colorado - Minnesota 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 51. Landeskog.

St. Louis - Columbus 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 43. Bouwmeester, 65. Tarasenko - 33. Anderson.

Tampa Bay - New Jersey 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 23. Boyle, 29. Hedman, 46. Point, 55. Kučerov - 15. Severson.

Boston - NY Rangers 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 4. Bergeron, 55. Pastrňák - 16. Holden, 18. Stepan, 23. Hayes, 34. Bučněvič, 57. Grabner.

Montreal - Philadelphia 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
Branky: 2. Markov, 10. Pateryn, 39. Galchenyuk, 44. Danault, 51. Plekanec - 5. Vandevelde, 9. Gostisbehere (Voráček), 50. Giroux (Voráček), 57. Konecny. Gólman Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, ze 17 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zákroků měl 70,6 procenta.

Ottawa - Buffalo 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 23. Hoffman - 42. Okposo, 49. Reinhart.

San Jose - Pittsburgh 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
Branky: 19. a 21. Crosby, 5. Kunitz, 23. Fehr, 37. Bonino. Střely na branku: 32:25. Diváci: 17 562.

NY Islanders - Edmonton 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. Leddy, 6. Prince, 32. Cizikas - 9. Maroon, 12. Draisaitl, 37. Lucic, rozh. nájezd Letestu.

Toronto - Vancouver 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky: 17. a 36. Bozak, 13. Kadri, 45. Marner, 47. Sošnikov, 49. Gardiner - 17. Dorsett, 37. H. Sedin, 47. D. Sedin.

Nashville - Carolina 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. Neal, 38. Irwin - 34. Skinner, 49. Hainsey, rozh. nájezd Slavin.

Dallas - Chicago 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky: 8. Ritchie, 10. McKenzie - 1. Pánik, 23. Hartman, 28. P. Kane. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18 532.

Los Angeles - Calgary 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 20. a 37. Setoguchi, 20. Carter, 29. Clifford, 42. Lewis.

Washington - Florida 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 31. a 51. Oshie, 49. Ovečkin, 54. Eller - 6. McCann, 43. Smith.

O den dříve utrpěli Canadiens na ledě Columbusu nejtěžší porážku za posledních dvacet let a zapomenout na ni jim pomohl brzký gól. Už po 66 sekundách se štěstím propálil Neuvirtha obránce Andrej Markov.

„Všichni jsme věděli, že se z toho hrozného výkonu musíme rychle oklepat. Je moc důležité, že se nám to povedlo,“ radoval se bek Greg Pateryn, který v 10. minutě vyrovnal na 2:2.

Voráček dvěma přihrávkami vylepšil svou bilanci na šest gólů a sedm asistencí ve třinácti zápasech, na druhé straně byl na ledě u čtyř inkasovaných gólů.

„I když jsme prohráli, myslím, že s výkonem můžeme být spokojení. Když takhle budeme hrát dál, jsem si jistý, že vyhrajeme spoustu zápasů,“ řekl kapitán Claude Giroux.

Jágr absolvoval ve Washingtonu jen pět střídání a odehrál čtyři minuty a dvacet sekund. Naposledy naskočil ze střídačky v 16. minutě a pobyl na ledě 37 sekund, pak už se do hry nezapojil.

Trenér Gerard Gallant prohlásil, že čtyřiačtyřicetiletý veterán měl problémy s třísly od začátku zápasu. „Cítil v nich křeč. Bolelo ho to tolik, že nemohl pokračovat. Ale nemyslím si, že to bude něco vážného,“ řekl Gallant.

Jeho svěřenci měli utkání dlouho dobře rozehrané, ve 43. minutě je dostal do vedení 2:1 v přesilové hře Reilly Smith. Jenže pak domácí, kteří přestříleli soupeře 36:24, třemi góly během necelých pěti minut skóre otočili a připsali si pátou výhru v řadě.

„Věděli jsme, že když budeme pokračovat v náporu, přinese to úspěch. První třetina nám nevyšla, ale pak jsme odvedli dobrou práci a výsledek vidíte sami,“ řekl Alexandr Ovečkin, který v 49. minutě sedmým gólem v sezoně vyrovnal na 2:2.

Posedmé skóroval také David Pastrňák, Boston ale prohrál s New York Rangers 2:5. Jezdci tak prodloužili vítěznou sérii na čtyři zápasy a jsou druhým nejlepším týmem ligy spolu s Pittsburghem, který díky dvěma gólům Sidneyho Crosbyho vyhrál 5:0 v San Jose.

Crosby bodoval ve všech šesti utkáních, do nichž nastoupil, a s osmi góly je nejlepším střelcem soutěže.

Jaromír Jágr v dresu Panthers.
Jaromír Jágr v přípravném zápase proti Dallasu.

Do hluboké krize zabředli hokejisté Vancouveru, kteří vyhráli úvodní čtyři zápasy, od té doby ale osmkrát v řadě prohráli. Naposledy 3:6 v Torontu, kde fanoušci vedle devíti gólů viděli také řadu bitek. Do jedné se zapojil i gólman Canucks Ryan Miller.