Jágr odstartoval senzační obrat Kladna proti Olomouci, Třinec rozstřílel Olomouc

Hokejisté Kladna se radují z vítězství. foto: ČTK

Kladno - Hokejisté Kladna porazili v 6. kole doma po dokonalém obratu Olomouc 4:3 v prodloužení a po úvodních čtyřech porážkách po návratu mezi elitu po pěti letech vyhráli podruhé za sebou. Návrat Rytířů do zápasu odstartoval gólem ve 24. minutě za stavu 0:3 sedmačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr. Dvě branky dal Ladislav Zikmund, který na konci druhé třetiny vyrovnal a v čase 61:15 i rozhodl.
  17:43aktualizováno  19:06

Rytíři měli v úvodu dvě přesilové hry, ale Olomouc se ubránila. Už po 23 vteřinách šel pykat Knotek za faul na Jágra a Konrád musel krýt v oslabení nebezpečný pokus Valského z úhlu. Godlu pak prověřil tvrdou ránou Škůrek. Při Ondruškově vyloučení Hanáci byli sice pod tlakem, ale do šance Kladno nepustili. Až při plném počtu hráčů na ledě v sedmé minutě musel Konrád krýt možnosti Zelingra a Redlicha.

Godla měl minimum práce, ale v 10. minutě inkasoval. Olesz protečoval Švrčkovu přihrávku do úniku na Nahodila, který slovenského gólmana překonal blafákem do forhendu mezi betony. Potom pálil tvrdě Burian a ve 13. minutě hosté zvýšili, když se po rychlém protiútoku z levého kruhu trefil Skladaný. Potom zaváhání kladenské defenzívy nepotrestal Kolouch.

Po 67 vteřinách druhého dějství už Olomouc zvýšila. Irgl vystihl v obranném pásmu Stachovi přihrávku na modrou čáru na Kehara, ujel do úniku a forhendovým zakončením překonal Godlu. Ve 24. minutě snížil Jágr a připsal si ve čtvrtém duelu v sezoně druhý gól. Za modrou čárou převzal Zelingrovu přihrávku, najel na pravý kruh a prostřelil na bližší tyč Konráda.

Hanáci také hrozili, ale Godla byl spolehlivý. Hosté se v polovině utkání sice ubránili při Ondruškově trestu, ale v 34. minutě už Středočeši znovu udeřili. Puk za Konráda dostal po Machačově průniku z dorážky Redlich.

Kladenští se tlačili za vyrovnáním a po sérii nebezpečných situací se dočkali v 38. minutě. Z Jágrova souboje s dvěma protihráči mezi kruhy se dostal puk k Zikmundovi, který zamířil k levé tyči. Odpovědět mohl Irgl, Godla byl však na místě. Na druhé straně ještě před pauzou zahrozil Redlich.

Ve 43. minutě Rytíři mohli otočit stav. Austinova rána od modré čáry se odrazila od horní tyče a Zikmund už neměl prostor na dorážku. Godla kryl Irglův pokus, Konrád zase Stachovo zakončení po individuální akci. V 50. minutě se probil domácí kapitán Strnad, ale na zakončení už neměl ideální pozici.

Olomouc byla blízko opětovného vedení v 53. minutě. Kolouch se dostal do úniku, ale při kličce do forhendu jej Godla podrazil. Irglovo trestné střílení však slovenský gólman zlikvidoval lapačkou. Potom mělo šance Kladno. Konrád si poradil se Zikmundovým výpadem a při Ondruškově trestu i se zakončením Valského z otočky.

Rytíři se dočkali v nastavení, kdy po 75 sekundách v přečíslení rozhodl z pravého kruhu zápěstím Zikmund.

Hokejisté Kladna se radují z vítězného gólu v prodloužení.
Brady Austin střílí vítězný gól v prodloužení.

Ostatní zápasy 6.kola:

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 35. Gulaš (Mertl, Kaňák) - 35. Skalický, 43. A. Zbořil (Skalický), 54. Skalický, 60. D. Šťastný (Žejdl). Rozhodčí: Pražák, Micka - Pešek, Malý. Vyloučení 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5372.

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 6:4 (3:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 5. P. Jelínek (Zachar, Šmíd), 7. Marosz (Filippi), 18. Ordoš (J. Vlach, Kotvan), 40. Kotvan (Marosz, L. Krenželok), 41. Bulíř (L. Hudáček), 46. Marosz (Lenc, L. Krenželok) - 25. Šlahař (Popelka), 42. Szturc (Okál), 43. Köhler (Palmberg), 60. J. Ondráček. Rozhodčí: Šír, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7095.

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. M. Stránský (Roth, Gernát), 10. Adamský (Chmielewski, Polanský), 26. Nestrašil (Roth), 30. Gernát (M. Kovařčík). Rozhodčí: Hradil, Stano (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5, navíc M. Chalupa (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4249.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Harju (Tybor), 48. Holland - 26. Schleiss (Lakatoš), 30. Kvasnička (Š. Stránský), 36. Šidlík (Trška). Rozhodčí: Hejduk, Šindel - Ganger, D. Klouček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6388.