Jágr zažil vítěznou premiéru za Calgary, zápas hrál po půl roce

7:11aktualizováno  7:54
New York - Jaromír Jágr debutoval v Calgary, půl roku od svého posledního zápasu. Kanadský klub uspěl i díky brance Michaela Frolíka na ledě Los Angeles 4:3 v prodloužení. Pavel Zacha vstřelil své první dva góly v sezoně NHL, přispěl k výhře New Jersey 6:3 v Torontu a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu.

Jaromír Jágr v debutovém zápasu za Calgary. foto: ČTK

Jágr odehrál první utkání po půl roce. Podle předpokladů nastupoval ve třetí formaci a prostor dostával i v přesilových hrách. Druhý nejproduktivnější hráč v historii soutěže v předchozích osmi debutech v nových týmech zaznamenal celkově deset bodů, ale na ledě Los Angeles vyšel naprázdno.

Calgary, povzbuzené výhrami v posledních dvou zápasech, skvěle začalo a po osmi minutách hry vedlo 2:0. Druhou branku týmu a svou první v sezoně vstřelil Frolík, když zužitkoval krásný pas Johnnyho Gaudreaua a zakončil do prázdné klece. Domácí třemi trefami během 36. až 42. minuty otočili skóre, ale Matthew Tkachuk i s Frolíkovým přispěním zařídil prodloužení. To rozhodl v čase 61:02 Sean Monahan.

Zacha zlomil v polovině zápasu nerozhodný stav 2:2, když dostal v přesilové hře perfektní přihrávku od zadního mantinelu před branku a nikým nehlídán pohodlně skóroval. Poté český útočník přihlížel z trestné lavice, jak Devils poprvé v klubové historii vstřelili gól v oslabení tři proti pěti. Do tříbrankového trháku hosty poslal Blake Coleman.

Toronto zasypalo gólmana Coryho Schneidera padesáti střelami a v 54. minutě Auston Matthews snížil. Naději na bodový zisk ale domácím vzal definitivně Zacha, jenž šikovnou tečí uzavřel skóre.

Hokejisté Pittsburghu zvítězili v souboji dvou nejlepších týmů základní části minulé sezony na ledě Washingtonu 3:2. Obhájci Stanleyova poháru dali všechny branky v přesilovkách, jejichž efektivita stoupla i díky návratu uzdraveného Patrika Hörnqvista. Švédský útočník zaznamenal gól a přihrávku.