Jágr má dvě asistence, jeho Florida ale podlehla 3:5 St. Louis

7:36
NEW YORK - Dvě asistence zaznamenal v pátečním utkání hokejové NHL Jaromír Jágr, jeho Florida ale podlehla St. Louis 3:5. Svůj osmý gól v sezoně vstřelil Andrej Nestrašil a pomohl Carolině získat bod za prohru 1:2 po samostatných nájezdech s Pittsburghem.

Jaromír Jágr v dresu floridských Panthers. foto: AP

Panteři před zápasem s Blues prohráli v základní hrací době jediný z předchozích třinácti zápasů na vlastním ledě. A dobře začali i proti St. Louis, když po pěti minutách hry poslal domácí do vedení Derek MacKenzie. Jenže v posledních osmi minutách první třetiny hosté skóre třemi góly otočili.

Sborná opět padla. Čeští hokejisté slaví triumf nad rivalem popáté v řadě

Od druhé části nahradil Roberta Luonga v brance Floridy Al Montoya a ve 28. minutě rovněž kapituloval po trefě Vladimira Tarasenka. Po dvou akcích, na jejichž počátku stál Jágr, sice Panthers dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, v 53. minutě ale Alexander Steen upravil na konečných 3:5.

Carolina dlouho nemohla vyzrát na Marca-Andreho Fleuryho a od 36. minuty prohrávala s Pittsburghem 0:1. Až pět minut před koncem třetí třetiny zkusil gólmana Tučňáků překvapit Nestrašil střelou od pravého mantinelu a vyrovnal na 1:1. V penaltovém rozstřelu pak ale rozhodl o výhře hostů Kris Letang, který byl ve třetí sérii nájezdů jediným úspěšným střelcem.

Po třech zápasech skončila vítězná série Detroitu, který prohrál 2:3 po nájezdech s Coloradem. Petr Mrázek pustil během 65 minut dva góly z 21 střel, v závěrečném rozstřelu pak inkasoval dvakrát ze čtyř nájezdů. Hlavní hvězdou večera byl jeho protějšek Semjon Varlamov, který si připsal 43 zákroků.