Jágr si připsal dvě vyloučení i asistenci, Kladno zvítězilo nad Přerovem 4:2

17:48aktualizováno  20:29
Kladno / Praha - Dotáhnou veteráni z NHL své Kladno do extraligy? Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec zahájili cestu, na jejímž konci by měla být elitní soutěž. V prvním utkání Rytíři zvítězili nad Přerovem 4:2, dvěma brankami se blýskl útočník Šimon Jelínek.

Jaromír Jágr nastupuje v první kladenské formaci spolu s Tomášem Plekancem. foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Hned na úvod utkání si oba celky zahrály přesilovou hru, jenže ani jedna z nich nebyla využita. Stejně si vedli střelci i ve velkých šancích, kde vyhořeli na přerovském Klimešovi, respektive kladenském Cikánkovi. Jenže v další velké příležitosti už Rytíři nezaváhali, Zikmund nahrál Jelínkovi, který měl před sebou poloprázdnou klec.

Uběhly necelé čtyři minuty a bylo to už o dvě branky. Domácí hráli přesilovku, v níž po přihrávce Tomáše Plekance zvýšil obránce Nash. Druhou asistenci si připsal Jaromír Jágr. Ten byl ale následně vyloučen za podražení, a trest české legendy potrestal gólem Jakub Navrátil.

Ve druhé části byl k vidění zajímavý hokej, jenže většinou se hrálo ve středním pásmu. Nakonec brankové ticho prolomila až přesilovka po prohřešku přerovského Weinholda, kterou potrestal druhým gólem Šimon Jelínek.

Třetí třetinu zahájili Rytíři skvěle, přesilovou hru využil v desáté minutě závěrečné části obránce Říha. O chvíli později byl Jágr opět vyloučen, tu ale Přerov tentokráte nevyužil. Stav 4:2 tak zůstal stejný až do konce, a Kladno vede v sérii 1:0.

V dalších utkáních Vsetín zdolal Prostějov 3:0, České Budějovice porazily Havířov 5:2 a Jihlava nedala šanci Litoměřicím 5:2.