Jágr i Eliáš skórovali. New Jersey ale opět prohrálo po nájezdech

7:58aktualizováno  10:10
NEW YORK - Hokejisté New Jersey v dramatickém pondělním utkání NHL podlehli v Edmontonu 4:5 po samostatných nájezdech. V základní hrací době se za poražené Devils, kteří v zápase promarnili vedení 3:0, poprvé v sezoně trefili Jaromír Jágr i Patrik Eliáš. Letní posila Jágr otevřela skóre utkání a Eliáš po obratu Oilers zachránil hostům v závěrečné minutě gólem v oslabení alespoň bod.

Jágr i Eliáš skórovali. New Jersey ale opět prohrálo po nájezdech foto: ČTK

"Po většinu zápasu jsme v utkání dominovali. Pak ale přišlo přísné vyloučení, oni z přesilovky dali první gól a začalo to být z naší strany trochu chaotické. Oni naopak dostali svěží vítr do plachet a vlítli na nás," uvedl k divokému průběhu brankář New Jersey Martin Brodeur. "Takové věci se stávají, i když ne moc často. Máme zkušený tým, který by pod tlakem měl být schopen hrát lépe," dodal.

Jágr minulý zápas dohrával ve čtvrté útočné řadě, v duelu s Oilers ho ale trenér týmu Peter DeBoer znovu zařadil do první formace po bok krajana Patrika Eliáše. A tento tah se brzy vyplatil: český útočník ve třetí minutě převzal ve středním pásmu přihrávku od Marka Židlického, zavezl puk to útočné třetiny a střelou z mezikruží přes bránícího Jeffa Petryho skóroval.

Na Jágra, který i v součtu se zápasy play off nedal gól v předchozích 26 utkáních, navázali v dalším průběhu Damien Brunner a Michael Ryder a zvýšili náskok Devils na 3:0. Oilers se ale v závěrečné třetině vzepřeli osudu a čtyřmi brankami, u jedné z nichž asistoval Aleš Hemský, otočili skóre.

Edmonton - New Jersey

Hosté se nepoložili a v závěrečné power play srovnal Eliáš, jehož nahození z rohu kluziště si srazil bruslí do vlastní branky Andrew Ference. V rozstřelu kralovali domácí - Jordan Eberle i David Perron překonali Martina Brodeura, zatímco se oba hostující hráči neprosadili. New Jersey tak všechny tři úvodní utkání sezony prohrálo, poslední dva po nájezdech.

"Musíme se zlepšit. Nikdo neztrácí rád body poté, kdy vede 3:0. Ale byl to divný zápas. Neřekl bych, že jsme v poslední třetině hráli nějak jinak než v předchozích dvou. Ale puk se k nim odrážel na hokejky a oni z toho skórovali," uvedl hostující trenér DeBoer.

Naopak Edmonton se mohl radovat po dvou prohrách z první výhry v sezoně. "Když prohrajete jeden zápas, nikdo vám nebude trhat hlavu. Ale cítil jsem, že nikdo z hráčů nechtěl, aby se to protáhlo na tři utkání. Nabádal jsem je, ať zůstanou trpěliví a věří ve své schopnosti. A to udělali. Za svou dřinu byli dnes odměněni," uvedl trenér Oilers Dallas Eakins, který zaznamenal první vítězství v NHL v roli kouče.

Los Angeles - NY Rangers

Hokejisté New Yorku Rangers si připsali první vítězství sezony, když na ledě Los Angeles uspěli 3:1. Pomohla jim k tomu i chyba brankáře Jonathana Quicka, který obdržel kuriózní gól po vyhození puku přes celé kluziště. Obránce Rangers Ryan McDonagh v oslabení odpálil po vyhraném buly puk z vlastní třetiny a Quick, nejužitečnější hráč play off 2012, špatně přečetl dráhu odrazu od mantinelu. Jednalo se o branku na 3:1, předchozí dvě trefy Rangers vstřelil Brad Richards.

Výsledky NHL

Edmonton - New Jersey 5:4 po nájezdech (0:2, 0:1, 4:1 - 0:0) Branky: 46. Nugent-Hopkins, 50. Ference, 52. Perron, 54. Hall (Hemský), rozhodující sam. nájezd Eberle - 3. Jágr (Židlický), 9. Brunner, 25. Ryder, 60. Eliáš (Židlický). Střely na branku: 27:25. Diváci: 16.839.

Los Angeles - NY Rangers 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) Branky: 33. Muzzin - 14. a 31. B. Richards, 45. McDonagh. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.118.