Jágr dvakrát asistoval a byl vyhlášen hvězdou utkání. Jeho Florida ale prohrála

7:46
NEW YORK - Jaromír Jágr přihrál v nedělním duelu NHL na dva góly, jeho Florida ale prohrála na ledě New Jersey 2:4. Zatímco český útočník bodoval poprvé po čtyřech zápasech a byl vyhlášen třetí hvězdou večera, Panterům skončila pětizápasová vítězná série.

Útočník Floridy Jaromír Jágr se raduje z g ́olu se svým spoluhráčem Jonathanem Huberdeauem foto: ČTK/AP

Devils, v jejichž dresu prožil Jágr necelé dvě sezony před svým přestupem na Floridu, udělali rozhodující krok k úspěchu už v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Vedoucí gól vstřelil hned po 26 sekundách hry Lee Stempniak, druhý přidal ve třinácté minutě Kyle Palmieri.

Jágr si připsal první bod od 27. listopadu v úvodní minutě druhé třetiny, kdy po vhazování v útočném pásmu přiťukl puk Aaronu Ekbladovi a ten prostřelil Coryho Schneidera. O tři minuty později však domácím vrátil dvoubrankový náskok Adam Henrique, jenž si v utkání připsal ještě dvě asistence.

Jágrova formace se opět prosadila ve 34. minutě, kdy veterán s číslem 68 pomohl vybojovat puk v rohu útočného pásma a Jonathan Huberdeau znovu snížil na rozdíl gólu. Ve třetí třetině Panteři přestříleli svého soupeře v poměru 17:3 (celkově 36:18), na Schneidera už ale nevyzráli, naopak ve 47. minutě se na druhé straně prosadil Mike Cammalleri.

Potřetí z posledních čtyř zápasů se zapsal do statistik slávistický odchovanec Andrej Nestrašil, jenž jednou asistencí přispěl k výhře Caroliny 5:4 nad Arizonou. Hurricanes otočili zápas dvěma góly v posledních pěti minutách třetí třetiny, vítězný gól vstřelil 17 sekund před vypršením základní hrací doby v přesilové hře Justin Faulk.

Výsledky nedělních zápasů NHL

Carolina - Arizona 5:4 (2:2, 1:0, 2:2) Branky: 3. Versteeg, 19. McClement, 27. E. Staal, 56. Hainsey (Nestrašil), 60. Faulk - 1. Rieder, 17. Grossmann, 47. Elliott, 54. Vermette. Střely na branku: 18:23. Diváci: 9.021. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Lindholm, 3. Faulk (všichni Carolina).

Chicago - Winnipeg 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) Branky: 18. Hossa, 41. Teräväinen, 59. Panarin - 26. Thorburn. Střely na branku: 32:31. Diváci: 21.749. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Crawford, 3. Teräväinen (všichni Chicago).

New Jersey - Florida 4:2 (2:0, 1:2, 1:0) Branky: 1. Stempniak, 13. Palmieri, 24. Henrique, 47. Cammalleri - 21. Ekblad (Jágr), 34. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 18:36. Diváci: 13.643. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Cammalleri (oba New Jersey), 3. Jágr (Florida).

Edmonton - Buffalo 4:2 (3:1, 1:1, 0:0) Branky: 10. Purcell, 17. Eberle, 19. Hall, 38. Gazdic - 7. Eichel, 34. O'Reilly. Střely na branku: 28:34. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Hall, 3. Purcell (všichni Edmonton).

Anaheim - Pittsburgh 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) Branky: 21. Perry, 36. Stewart - 4. Määttä. Střely na branku: 25:24. Diváci: 15.836. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Kesler, 3. Gibson (všichni Anaheim).

NY Rangers - Ottawa 4:1 (2:0, 0:1, 2:0) Branky: 14. a 51. Brassard, 9. McDonagh, 59. Fast - 27. Methot. Střely na branku: 31:24. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Brassard, 3. Lundqvist (všichni Rangers).

Los Angeles - Tampa Bay 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) Branky: 13. Andreoff, 21. McNabb, 24. Lucic - 21. Boyle. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. McNabb, 2. Quick, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).