NHL: Jágr bodoval podruhé v řadě. Pomohl Calgary k výhře 7:4

7:25aktualizováno  8:19
NEW YORK - Hokejový útočník Jaromír Jágr si v pondělním utkání NHL proti St. Louis připsal asistenci a pomohl Calgary k výhře 7:4. Druhý nejproduktivnější hráč v dějinách NHL bodoval podruhé za sebou a ze zápasu si odnesl tři plusové body v bilanci plus/minus. Za Flames skóroval také Michael Frolík. Kanadské mužstvo vyhrálo pátý z šesti domácích zápasů v řadě.

Jaromír Jágr (68) během pondělního zápasu mezi Calgary a St. Louis. foto: Reuters

Jágr v předchozím duelu proti Detroitu zaznamenal první trefu v dresu Calgary, k níž navíc přidal nahrávku. Proti St. Louis pomohla jeho přihrávka Flames ve 14. minutě k vedení 2:1. Útočník Mark Jankowski vybojoval u mantinelu puk, posunul ho k Samu Bennettovi a ten ho přihrál do rohu k Jágrovi, který Jankowskému poslal puk mezi dvěma obránci. Třiadvacetiletý Kanaďan skóroval podruhé v zápase. Blues ale do konce první části stihli odpovědět.

Pojď z ledu, čeká tě dva tisíce kilometrů dlouhá cesta. Tak se dělají výměny v NHL

Utkání musel po první třetině kvůli zranění opustit brankář Calgary Mike Smith, kterého nahradil Eddie Läck. Druhá část hry změnu nerozhodného stavu nepřinesla. V poslední dvacetiminutovce šlo Calgary dvakrát do vedení, ale St. Louis pokaždé dokázalo vyrovnat. Skóre na stranu domácích definitivně převrátil v 55. minutě Kris Versteeg trefou na 5:4.

Dva body pro Flames pojistili Johnny Gaudreau a gólem do prázdné branky Frolík, který se trefil potřetí v sezoně. Jágrova formace si dohromady připsala šest bodů. „Vidíte, co Jágr mladým hráčům přináší, pocit sebevědomí. Vytváří hru a přihrává jim. Funguje to,“ prohlásil trenér Calgary Glen Gulutzan.

„Podle mě jsme dobré mužstvo. Musíme podle toho jednat. Bavil jsem se s hráči o tom, abychom ulovili nějakou kořist. Když jde o hodně a intenzita se zvyšuje, přesně v takový moment musíte ukázat, co ve vás je. Myslím si, že jsme na jejich čtvrtou branku dobře odpověděli,“ dodal Gulutzan.

Výsledky NHL

Calgary - St. Louis 7:4 (2:2, 0:0, 5:2) Branky: 5. a 14. Jankowski (na druhou Jágr), 46. Bennett, 53. Ferland, 55. Versteeg, 59. J. Gaudreau, 59. Frolík - 4. a 53. Tarasenko, 17. Schwartz, 52. Steen. Střely na branku: 37:24. Diváci: 18.519. Hvězdy zápasu. 1. Jankowski, 2. Bennett, 3. J. Gaudreau (všichni Calgary).

Carolina - Dallas 5:1 (1:0, 0:1, 4:0) Branky: 43., 47. a 50. Teräväinen, 9. Aho, 60. Skinner - 29. A. Radulov. Střely na branku: 28:26. Diváci: 7968. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Jordan Staal, 3. Aho (všichni Carolina).

„Je to pro nás důležité vítězství. Věděli jsme, jak dobře hrají. Nepředpokládáte, že proti takovému týmu tolikrát skórujete,“ řekl autor vítězné branky Versteeg. Calgary nyní čeká šest utkání na kluzištích soupeřů.

V dalším pondělním zápase Carolina porazila Dallas 5:1 zásluhou prvního útoku ve složení Sebastian Aho, Jordan Staal a Teuvo Teräväinen. Dvacetiletý Fin Aho si připsal gól a dvě asistence, střední útočník Staal měl čtyři nahrávky a Teräväinen vstřelil ve třetí třetině čistý hattrick a celkově zaznamenal čtyři body.

„Měl by víc útočit na branku, má na to schopnosti a šikovnost. Měl by mít trochu větší mentalitu střelce. V první řadě jde o nahrávače, centra, který po výměně vyrostl. Potřebuje být sobečtější směrem na branku a při střelbě,“ uvedl na Teräväinenovu adresu kouč Hurricanes Bill Peters.

Carolina bodovala v pátém utkání po sobě, Dallas naopak střídá výhry s porážkami. „Je to opravdu zklamání. Vybouchli jsme. Ocitli jsme se ve skvělé pozici, přesně v takové, v jaké chcete být, ale udělali jsme chyby. Tři branky jsme inkasovali kvůli prohraným soubojům u mantinelu. Ve třetí části nás přehráli. Rozjeli se a nedokázali jsme zareagovat,“ zhodnotil zápas trenér Stars Ken Hitchcock.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.